Te naturalne produkty ochronią Twoje ciało przed natrętnymi kleszczami

Zbliża się wspaniały ciepły czas. Słońce na twojej twarzy, świeży zapach natury, bryza we włosach … czy może być lepiej? Czy cokolwiek może zniszczyć tę sielankę…

 

Oczywiście, że może! Nie ma nic gorszego niż wracać do domu z pikniku, wędrówki lub zabawy na rowerach i znaleźć kleszcz zagłębiony w skórę.

 

Rolka do ubrań może być idealną ochroną przed kleszczami!

Wszystko, czego potrzebujesz do wyłapania kleszczy to wałek do ubrań i olejek eteryczny. Upewnij się, że roller do ubrań posiada warstwy kleju.

 

Wystarczy wziąć rolkę ze sobą, kiedy idziesz na wycieczkę lub wykonujesz prace ogrodowe. Przetocz wałek przez ubranie, od czasu do czasu. Możesz być zaskoczony, ile kleszczy można nim zebrać!

Dodanie odrobiny olejku do tej sztuczki może zminimalizować ryzyko przedostania się kleszczy na ciebie, kiedy jeździsz rowerem lub spacerujesz. Rozpylanie olejku na ubranie i wcieranie go w skórę, pomoże skutecznie odstraszyć kleszcze.

 

Ten trik działa również w celu powstrzymania komarów i meszek. Korzystanie z olejków eterycznych pomaga wyeliminować ilość chemikaliów, na jakie jesteśmy narażeni.

 

Oto pięć najlepszych olejków eterycznych, które pomogą przepędzić owady:

 

Lawendowy– lawendowy olejek eteryczny to pachnący trik odstraszający. Pokochasz słodki zapach, ale uciążliwe stworzenia go znienawidzą! To może pomóc odstraszyć komary, muchy i inne niepożądane owady.

Mięta polej– mięta polej jest członkiem rodziny mięty. Ten olejek jest toksyczny dla owadów, a co sprawia, że ​​jest on skuteczny jako środek odstraszający owady naturalnie!

Trawa cytrynowa– olejek z trawy cytrynowej pochodzi z tropikalnej rośliny zwanej Cymbopogon. Ma cytrusowy zapach i działa jako naturalny środek odstraszający pchły i kleszcze. Może być rozpylana bezpośrednio na skórę.

Eukaliptusowy– olejek eukaliptusowy może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z olejkiem cytronellowym. Ostatnio opublikowane badania pokazują, że ekstrakt z eukaliptusa posiada zdolność do zmniejszenia infekcji i łagodzenia ukąszenia kleszcza.

Cytrynowy– olejek cytrynowy zawiera związek zwany limonen. Związek ten jest uważany za szczególnie skuteczny wobec pcheł i innych owadów. Użyj go w rozcieńczonej formie do rozpylenia na ubranie lub skórę. 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!