Nawet lekarze nie mogą wyjaśnić fenomenu działania tych dwóch składników jednocześnie

Podamy wam dziś 12 powodów, dla których mieszanka cynamonu i miodu jest bardzo skuteczna w przeciwdziałaniu wielu różnych problemów zdrowotnych.

 

Powinieneś wiedzieć, iż miód zawiera ogromną ilość witamin i  minerałów. Jak twierdzą eksperci, jakość i rodzaj witamin zawartych w miodzie zależy ściśle od rodzaju rośliny, z której zbierany jest nektar. Miód posiada także właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, z tego powodu często używany jest jako antyseptyk w medycynie tradycyjnej.

Miód ma zbawienne działanie na ludzki organizm, ale powinieneś wiedzieć, że w połączeniu z cynamonem może zdziałać o wiele więcej!

Cynamon to słodka przyprawa, która znajdzie zastosowanie w wielu smacznych potrawach, ale nie tylko!

Wiele osób stosuje cynamon, aby przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, inni natomiast stosują go aby polepszyć sen. Ta niesamowicie zdrowa przyprawa niesie ze sobą wiele korzyści dla Twojego zdrowia, z tego powodu powinieneś spożywać ją każdego dnia!

Połączenie miodu z cynamonem jest niesamowicie efektywną mieszanka, szczególnie przy problemach związanych z wysokim cholesterolem i poziomem cukru we krwi jak i w przypadku walki z przeróżnymi wirusami. Te dwa składniki są niedrogie i łatwo dostępne.

 

1. Infekcja woreczka żółciowego

To bardzo proste! Wymieszaj dwie łyżeczki cynamonu z jedna łyżeczka miodu w szklance letniej wody. Taką miksturę pij codziennie, to pozwoli Ci na pozbycie się bakterii z woreczka żółciowego.

 

2. Cholesterol

Warto wiedzieć, że miód z cynamonem pomaga obniżyć poziom cholesterolu o 10% w ciągu zaledwie 2 godzin. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać trzy łyżeczki cynamonu z dwiema łyżeczkami miodu w filiżance herbaty i pić regularnie!

 

3. Choroby serca

Wszystko, co musisz zrobić, to przyrządzić pastę z miodu i cynamonu. Możesz używać jej do chleba (zamiast dżemu) i w takiej postaci jeść na śniadanie. Pomaga to zmniejszyć poziom cholesterolu w tętnicach, a zatem zmniejszyć prawdopodobieństwo ewentualnych ataków serca.

 

4. Artretyzm

Zmieszaj dwie łyżeczki miodu i jedną łyżeczkę cynamonu w szklance wody. Jeśli będziesz spożywać tę miksturę rano i wieczorem, pomoże to w walce z chronicznym artretyzmem. Regularne przyjmowanie tego napoju pomoże w zapobieganiu chorobom nowotworowym.

 

5. System immunologiczny

Czy wiedziałeś, że regularna konsumpcja miodu może poprawić funkcjonowanie systemu obronnego Twojego organizmu przeciwko wirusom i bakteriom?

 

6. Przeziębienie

 

W przypadku przeziębienia, chronicznego kaszlu oraz niedrożności zatok, weź jedną łyżeczkę miodu z ¼ łyżeczki cynamonu trzy dni z rzędu.

 

7. Ból brzucha

Możesz stosować tę miksturę aby leczyć i zapobiegać bólom brzucha.

 

8. Grypa

Naukowcy odkryli, że miód i cynamon  posiadają  składniki usuwające bakterie i wirusy powodujące grypę.

 

9. Utrata wagi

Ugotuj cynamon z miodem i dodaj do szklanki wody. Pij tę miksturę 30 minut przed każdym śniadaniem, a zobaczysz różnicę w swojej wadze.

 

10. Trądzik

Wymieszaj miód z cynamonem i nałóż mieszankę na twarz przed pójściem spać, zmyj ją rano.

 

11. Wypadanie włosów

Jeśli Twoje włosy wypadają w zastraszającym tempie, z pewnością powinieneś zastosować ten trik!

Wymieszaj po jednej łyżeczce cynamonu, miodu oraz oliwy z oliwek i nałóż na skórę głowy. Pozostaw na 15 minut i spłucz.

 

12. Rak

Ostatnie badania wykazały, że połączenie miodu i cynamonu jest niesamowicie efektywnym sposobem na walkę z rakiem żołądka. Osoby cierpiące z powodu tej choroby powinny przyjmować jedna łyżeczkę cynamonu i miodu dziennie przez trzy miesiące.

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!