Wyrzuć sklepowe środki na komary. Dzięki tej witaminie będą Cię omijać z daleka.

Zbliża się lato, a wraz z nim… żądne naszej krwi chmury komarów. Ale mamy dla Was dobrą wiadomość! Wystarczy jedna witamina, żeby Wasza krew przestała być atrakcyjna dla tych fruwających bestii!

Źródło: Freepik

Zbawienna B1

Witamina B1, bo to właśnie dzięki niej będziecie mogli cieszyć się życiem bez swędzących ukąszeń, jest bardzo istotną witaminą potrzebną do funkcjonowania ciała. Można spotkać ją także pod nazwą tiamina. Odpowiada ona za odporność, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, mięśni i serca. Znajdziecie ją w drożdżach, płatkach owsianych, brązowym ryżu, szparagach, wątróbce, czy jajkach.

Antidotum na komary

Dlaczego akurat witamina B1 odstrasza insekty? Okazuje się, że zmienia ona nasz zapach, nadając mu lekko drożdżowy „aromat”. Ale spokojnie, czują go tylko owady! Dla ludzi nadal będziecie pachnieli dokładnie tak samo. Za to komary i inne insekty przestaną traktować Was jak stołówkę i zaczną omijać Was z daleka. Możecie pożegnać sklepowe, chemiczne środki ochrony przed komarami!

Źródło: Freepik

Dawkowanie

Ponieważ większość z nas nie przyjmuje wystarczającej ilości witaminy B1 z pożywieniem, a w dodatku jej poziom obniża chociażby spożywanie alkoholu, dobrze zaopatrzyć się w suplementy ją zawierające. By odstraszyć komary i inne insekty, wystarczy dawka 100 mg witaminy B1 dziennie. Już po 2 tygodniach przyjmowania zauważycie pierwsze efekty, a po 3-4 tygodniach komary przestaną być dla Was zagrożeniem!

My właśnie wyrzuciliśmy wszelkie spraye, kremy i inne sklepowe wynalazki na komary i od dziś zaczynamy suplementację witaminą B1, mając nadzieję na to, że będziemy mogli zapomnieć o denerwującym dźwięku bzyczenia i swędzących ukąszeniach!

via GIPHY

Źródło: healthy-holistic-living.com | Fotografie: www.instagram.com, www.giphy.com, www.freepik.com

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!