Co dzieje się w domach, w których rośnie aloes – uratuje mieszkańców domu przed chorobami

Zwykły domowy aloes stojący skromnie na parapecie to w rzeczywistości niesamowita roślina, o dużej energii, która uratuje mieszkańców domu przed chorobami, zazdrosnymi ludźmi i nieszczęściami.

 

 

Ta bezpretensjonalna roślina może zachwycać swoją obecnością przez bardzo długi czas, nawet 100 lat lub dłużej. Dlatego są one często dziedziczone z pokolenia na pokolenie i stają się czymś w rodzaju talizmanu dla rodziny.

 

Zdrowie

Aloes jest symbolem uzdrowienia i oczyszczenia. Dlatego warto go sadzić w pomieszczeniu, w którym przebywa chory. Uważa się, że aloes może nawet pomóc w długotrwałej depresji, ponieważ światło i ciepło zawarte w tej roślinie są z czasem przekazywane osobie, a choroba może ustąpić.

Aloes często stosowany jest już od dawna jako środek łagodzący silny ból i przyspieszający gojenie się ran. W dawnych czasach suszone liście aloesu były używane jako talizman, zawieszano je na szyi pacjenta.

Uważano również, że jeśli liście dorosłego aloesu zaczną wysychać, a systematyczność jego podlewania i jakość gleby nie uległy zmianie, w domu lub mieszkaniu wydarzy się coś bardzo złego.

 

Wiara i miłość

Aloes to symbol bogini Wenus. Dlatego uważa się, że roślina nadaje piękno, świeżość i wzmacnia romantyczne relacje między ludźmi. Jest nawet sekwencja działań, które młoda dziewczyna musiała wykonać, aby przyciągnąć miłość do swojego życia:

  • Zerwij 13 liści z silnej i dojrzałej rośliny aloesu.
  • Mentalnie poproś roślinę o przebaczenie.
  • Umieść liście w ciemnym, czystym miejscu na 12 dni.
  • 13 dnia weź liście aloesu i spal je.
  • Rozsyp popiół w pobliżu progu domu ukochanej osoby.

Na wesele w niektórych krajach zwyczajowo wręcza się aloes zamiast klasycznych bukietów. Nowożeńcy sadzą go w dogodnym miejscu. Uważa się, że dopóki rośnie i rozwija się, ich małżeństwo niczego się nie boi i nic mu nie zagraża!

 

Kwitnący aloes w domu

W domu aloes kwitnie bardzo rzadko. Ale jeśli roślina kwitnie, uważa się, że dom ma bardzo dobrą energię i odpowiednią aurę do pełnego rozwoju. Rozwój rodziny, związku, rozwoju duchowego lub zawodowego.

Jeśli np. chcesz wiedzieć, jak długo ta pozytywna aura będzie trwała, wystarczy policzyć płatki na jednym kwiatku. Liczba będzie oznaczać liczbę pomyślnych lat.

Nawet miejsce, w którym postawisz doniczkę z aloesem, ma znaczenie. Strona wschodnia zapowiada normalizację relacji w rodzinie, zapobieganie kłótniom i konfliktom, a także zapewnia harmonię finansową. Jeśli aloes stanie po stronie południowej, jego właściciele wkrótce mogą spodziewać się poprawy w życiu osobistym lub pojawienia się nowych romantycznych uczuć dla wybranej osoby.

 

W pomieszczeniu, w którym postawiono doniczkę z aloesem oddychanie stało się znacznie łatwiejsze, lepiej jest w nim pracować i odpoczywać.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!