Trik jak pokryć siwe włosy bez koloryzacji i uzyskać bogaty kolor: Kto nie spróbuje nie uwierzy

Jeśli zauważyłaś pierwsze siwe włosy, nie sięgaj po farby pełne chemii. Mamy dla Ciebie świetną wskazówkę, dzięki której w naturalny sposób pozbędziesz się problemu.

 

Siwe włosy są uważane za jedną z pierwszych oznak starzenia. Ujawnią Twój wiek, nawet jeśli nie masz jeszcze ani jednej głębokiej zmarszczki na twarzy.

Niestety, pozbycie się siwych włosów raz na zawsze nie jest możliwe, ale istnieją metody, które pozwalają w naturalny sposób je pokryć i sprawić, że będą mniej zauważalne.

 

Jak pozbyć się siwych włosów za pomocą herbaty?

Średni wiek, w którym włosy zaczynają siwieć to 40 lat.

Wcześniejsze siwienie można przypisać różnym czynnikom. Są to głównie stres i brak witamin (zwłaszcza z grupy B). Ale nawet jeśli Twoje włosy stają się siwe w młodszym wieku, nie rozpaczaj!

 

Zrób filiżankę tej herbaty, ale nie do picia, ale dla swoich włosów! To nie żart 🙂

Może nie wiedziałaś, ale siwe włosy w środku nie są siwe. W rzeczywistości włosy są przezroczyste.
Jednak załamanie światła nadaje mu kolor popiołu. Jeśli Twoje włosy są wypełnione pigmentem (co dzieje się podczas koloryzacji), kolor zmieni się.

 

Istnieje wiele naturalnych barwników, w tym bardzo popularna henna. Jednak ciemniejszy odcień włosów można uzyskać również dzięki czarnej herbacie, która zawiera ciemny pigment.

 

Potrzebujesz:

  • 6 łyżek suszonej czarnej herbaty
  • 3 l wody
  • 3 łyżki octu jabłkowego

 

Postępowanie:

Zagotuj herbatę w trzech litrach wrzącej wody i pozwól jej się zaparzyć, aż całkowicie ostygnie.

Następnie odcedź płyn, aby usunąć wszystkie liście herbaty i dodaj ocet jabłkowy. Ocet będzie działał jak stabilizator koloru. 

Po prysznicu spłucz włosy czarną herbatą z octem i pozostaw na 15 minut. Możesz użyć do pomocy chochli lub kubka, a także masować skórę głowy.

 

Ponieważ produkt jest w 100% naturalny, nie ma potrzeby spłukiwania włosów. Powtórz tę procedurę po każdym myciu włosów. 

Ciemny pigment stopniowo zaczyna wypełniać włosy i je farbować. W ciągu 2 tygodni zauważysz znaczną różnicę, a włosy nabiorą zdrowszego wyglądu i przyjemnego odcienia.

 

Dzięki temu zabiegowi będziesz w stanie pokryć siwe włosy bez użycia farby!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!