23-latek w tym samym czasie został ojcem i dziadkiem. Jego życie diametralnie się zmieniło.

Większość 23-latków tak naprawdę nie ma czasu, aby myśleć o niczym innym poza samym sobą. Nie są gotowi na poważne obowiązki i „dorosłe” życie. Nie ma się co oszukiwać, chcą trochę jeszcze się wyszaleć, zanim podejmą decyzję o założeniu rodziny.

 

23-letni Tommy Connelly myślał podobnie, ale jeden dzień wystarczył, aby całe jego życie się zmieniło

Tommy mieszka w australijskim Sunshine Coast. Chłopak ma kuzynkę, która poprosiła go o dołączenie do grona znajomych na Facebooku. Wtedy nie wiedział, że za kilka tygodni zostanie… ojcem i dziadkiem. Przyjął jej zaproszenie, mimo że nie widzieli się od ponad 10 lat.

Jego 17-letnia kuzynka skontaktowała się z nim, bo szukała pomocy

 

Miała kłopoty i nie umiała sobie z nimi poradzić. Wpadła w nałóg narkotykowy już w wieku 15 lat, a rok później zaszła w ciążę. Kiedy zadzwoniła do Tommy’ego była już bliska daty porodu.

Nie tylko była w ciąży, ale nie miała gdzie mieszkać i wszystkie jej rzeczy osobiste mieściły się w jednym plecaku

 

Nie miała nawet telefonu komórkowego, a władze uważnie ją obserwowały, aby szybko odebrać jej dziecko tuż po porodzie. Kiedy Tommy dowiedział się, że jego kuzynka potrzebuje pomocy, pojechał do schroniska dla bezdomnych, które ją znalazło. Zabrał ją do domu, przeniósł do swojego mieszkania i opiekował się nią przez resztę ciąży.

Odebrałem ją, a ona od razu zaczęła opowiadać o swoim życiu. Bardzo ciężko było mi to słuchać, bo gdybym wcześniej wiedział, że przechodzi takie katusze, zareagowałbym kilka lat temu. Gdy dorastaliśmy, była moją ulubioną kuzynką. Żałuję, że nie mogłem wcześniej pomóc

17-latka żyła na ulicy i robiła przerażające rzeczy, aby przeżyć

 

Gdy była w szóstej klasie, została wyrzucona ze szkoły, a w tym samym czasie jej ojciec trafił do więzienia i dlatego nie miała nikogo, kto by ją wsparł.

Chociaż Tommy miał zaledwie 23 lata, pomógł swojej ciężarnej kuzynce, nie myśląc, co będzie mieć w zamian

 

Przyjął ją i jej dziecko pod swój dach: „To nie jej wina, ona jest jeszcze niedojrzałą kobietą, która potrzebuje pomocy”.

Jak można sobie wyobrazić, jego życie zupełnie się zmieniło, ale nie robił z tego żadnego problemu.

Oczywiście nie pozwolę jej pozostać na ulicy. Wszyscy mi mówią, że to wielka odpowiedzialność i obowiązek, ale nie myślałem ani o szkole, ani o dziewczynach, tylko o tym, aby jej pomóc

Zdecydował się na to, aby przerwać szkołę i pójść do lepiej płatnej pracy, aby wynająć większe mieszkanie

 

Był także sportowcem, ale w tym czasie przestał trenować, aby adoptować kuzynkę i jej dziecko. Brał nadgodziny, a wszystko po to, aby wspierać 17-latkę i noworodka. Cały czas jednak chciał wrócić do college’u i w końcu udało mu się zrealizować swój plan!

„Pamiętam, że dzień po porodzie miałem ważną prezentację i udało mi się ją zaliczyć!”

 

Przez następny miesiąc Tommy pracował 3 dni w tygodniu i chodził do college’u. Miał bardzo mało czasu na spotkania towarzyskie, ale nie miało to dla niego i tak znaczenia, bo skupiał się na nowej rodzinie.

Moi najbliżsi kumple również trenują, dlatego także nie mają zbyt dużo czasu na wyjścia i rozumieją to, że poświęcam się dla kogoś, kto został sam na tym świecie

„Wiem, że to co zrobiłem jest dobre, ale czuję się źle z tym, że tyle osób się na mnie skupia”

 

Nie chciałbym, aby to, czego dokonałem, było czymś wyjątkowym. Fajnie, gdyby to była norma wśród ludzi. Dużo osób do nas pisało i gratulowało nam decyzji i tego, że razem dajemy sobie radę. Nie mogę uwierzyć, ilu ludzi było wcześniej w tych samych butach i nie mieli żadnej pomocy… Jednego dnia zostałem ojcem i dziadkiem zarazem! Adoptowałem moją kuzynkę, która urodziła mi wnuka. Szaleństwo, prawda?

Na początku, kiedy Joshua przyszedł na świat, nie miałem emocjonalnego przywiązania, wszystko, co robiłem, to starałem się robić jak najlepiej. Wszystko zmieniło się po kilku dniach. Dbam o moją rodzinę i w pewnym stopniu czuję się jak ojciec, choć to może dziwnie brzmieć

Stara się ze wszystkich sił, aby zapewnić rodzinie jak najlepszy byt

Maluch niedługo skończy trzy latka i jest niezłym urwisem ??

 

Źródło: scribol.com, facebook.com | Fotografie: facebook.com

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!