Za każde urodzone dziecko mama będzie miała prawo pójść o 2 lata wcześniej na emeryturę

Do Sejmu trafiła petycja, w której autor apeluje o zmianę odnośnie emerytur i wieku dla kobiet, które są matkami. W jej treści można wyczytać, że każde dziecko obniżałoby ten próg wiekowy o dwa lata.

Wszystko skupia się wokół problemu, jakim według autora jest za niska liczba urodzeń w naszym kraju

Według niego, dzięki temu programowi kobiety poczułyby się do tego, aby rodzić dzieci i je wychowywać. Autor wspomina także, że inne programy, które mają wspierać zwiększenie liczby urodzeń, nie do końca przynoszą efekty takie jak powinny.

A Mother's Embrace

Najważniejsze w petycji jest to, aby zatroszczyć się o przyrost naturalny i dzietność Polek

Dla wielu ten apel łączy się z emeryturą dla matek czwórki dzieci i jest uzupełnieniem tego programu. Idąc za tym tropem, kobieta, która urodziłaby czwórkę dzieci, miałaby zapewnianą emeryturę od państwa i mogłaby ją otrzymać 8 lat przed progiem wiekowym.

Dalej w petycji czytamy argumentację, która wydaje się być zrozumiała i czytelna, bowiem każda matka, która zajmuje się wielodzietną rodziną nie do końca ma czas na swoje życie zawodowe. Oczywiście nie jest to regułą, ale dzieje się tak u większości. Na razie dokument trafił do Sejmu, gdzie będzie dokładnie analizowany.

Za każde urodzone dziecko mama będzie miała prawo pójść o 2 lata wcześniej na emeryturę

Czy Waszym zdaniem to dobre rozwiązanie?

Źródło: orka.sejm.gov.pl, mamadu.pl | Fotografie: pixabay.com

Tekst pochodzi z: popularne.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!