Teraz możesz cieszyć się świeżymi truskawkami dużo dłużej, dzięki tej prostej sztuczce.

Kto nie lubi świeżysz truskawek. Te owoce są nie tylko przepyszne ale również bardzo zdrowe. Zawierają witaminę C, kwas foliowy, potas, magnez i błonnik. Jest wiele owoców i warzyw równie zdrowych jak truskawki, ale mało jest tak samo przepysznych. W dodatku sposobów na wykorzystanie truskawek jest mnóstwo. Można je jeść na surowo, z jogurtem, na ciastach czy z lodami.

 

Jednak czasem zdarza się, że kupione dzień wcześniej truskawki bardzo szybko się psują i pleśnieją. Na szczęście mamy dla was ciekawy sposób jak sprawić, żeby truskawki były świeże dużo dłużej.

 

Sposób jaki podaje serwis Hip2Save jest bardzo ciekawym naturalnym sposobem na zachowanie świeżych truskawek dłużej. Będziecie potrzebować ocet, wodę i durszlak do odcedzenia owoców.

 

W misce wymieszajcie jedną część octu i cztery części wody. Mocz truskawki w mieszaninie przez kilka minut. Ocet usunie bakterię i pleść występujące na truskawkach. Dzięki temu owoce dłużej zachowają świeżość. Wysusz dokładnie owoce, możesz na przykład rozłożyć je na ręczniku papierowych. Dokładne osuszenie jest bardzo ważne. Umieść truskawki w lodówce na ręczniku papierowym, który pochłonie resztę wilgoci.

 

Warto też pamiętać, że jeśli widzisz że jedna z truskawek zaczyna się psuć natychmiast ją usuń by zapobiec psuciu się pozostałych owoców.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!