Skórka z cytryny sprawi, że zapomnisz co to ból stawów. Wypróbuj kojące okłady

Jeden z najczęściej odczuwanych rodzajów bólu dzisiejszych czasów jest ból stawów. Bez względu na to, czy spowodowany chorobą, przeciążeniem, czy brakiem odpowiednich substancji odżywczych, potrafi skutecznie zatruć nam codzienność. Z pomocą przychodzi cytryna, a raczej jej skórka!

Źródło: Canva

Cytryny

Cytryna pełna jest minerałów i witamin, takich jak A, B6, C, B1, fosforu, wapnia, potasy, pektyn, czy magnezu. Większość z nas używa miąższu cytryny, jednak okazuje się, że skórka także kryje cudowne właściwości!

Skórka

W skórce cytryny najdziemy bardzo silne antyseptyki i substancje o działaniu przeciwzapalnym. To właśnie skórka świetnie sprawdza się w roli kojącej dla nerwobóli czy poprawiającej zdrowie żył. Ale największą skuteczność wykazuje właśnie w bólu stawów, w którym przynosi długotrwałą ulgę.

Źródło: Canva

Sposób #1

Oto pierwszy sposób tego, jak wykorzystać cytrynową skórkę by zredukować ból stawów. Umyjcie cytrynę i zetrzyjcie jej skórkę – ważne, by pozyskać tylko i wyłącznie żółtą część. Przygotujcie czysty bandaż, najlepiej elastyczny. Nałóżcie startą skórkę na bolące miejsce tak, by całkowicie je zakryła i owińcie ją bandażem. Pozostawcie na co najmniej 2 godziny. Rezultaty Was zaskoczą!

Sposób #2

Przygotujcie 2 cytryny, oliwę extra virgin i liście eukaliptusa. Obierzcie cytryny ze skórki, ponownie tak, by pozyskać tylko żółtą część. Przełóżcie je do słoika i zalejcie oliwą tak, by były w całości przykryte. Na końcu ułóżcie kilka liści eukaliptusa. Zamknijcie słoik i odstawcie w zacienione miejsce na 2 tygodnie. Po tym czasie mikstura nadaje się do użycia. Zamoczcie dużą gazę w remedium i połóżcie na bolące miejsce, a następnie owińcie bandażem. Najlepsze efekty osiągnięcie stosując taki opatrunek w ciągu nocy.

Źródło: Canva

Polecamy tą naturalną metodę! Nas też zaskoczyły takie możliwości cytrynowej skórki. Jednak po wypróbowaniu i nieprawdopodobnych efektach, postanowiliśmy szybko podzielić się z Wami tymi sposobami!

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!