8 przekąsek, które możesz jeść bez poczucia winy, nawet późnym wieczorem

Bądźmy szczerzy, każdemu z nas zdarza się podjadać wieczorami. Przekąska w trakcie filmu, meczu, czy przy spotkaniu ze znajomymi… a kilogramy lecą. Jednak istnieją produkty, którymi (w sensownych ilościach) możecie się zajadać bez poczucia winy! Oto one.

#1 Ser

Oczywiście ser powinniście jeść z umiarem, dlatego mamy na myśli plaster lub dwa, a nie pół kilo sera! Niemniej jednak ser napakowany jest proteinami, dlatego będziecie czuli się syci przed dalszą część wieczoru. Wieczorami wybierzcie sery z obniżoną zawartością tłuszczu.

 

#2 Serek wiejski

Skarbnica protein i wapnia, jednocześnie jest dość wolno trawiony. To dlatego serek wiejski polecany jest właśnie na noc – zwiększa poczucie pełności, dostarcza białka i nie odkłada się w formie niechcianych wałeczków tłuszczu.

#3 Hummus

Ostatnimi czasy stał się popularny także w Polsce. I świetnie! Hummus jedzony z marchewkami lub selerem, w formie dipu, dostarczy nam składników odżywczych i protein. Ważne, byście robili go samodzielnie, unikniecie zbędnych, sztucznych dodatków!

 

#4 Jogurt

Naukowcy dowiedli, że jogurt grecki jest idealny jako nocna przegryzka. Dużo protein, mało tłuszczu i praktycznie brak cukru. Dodajcie maliny lub jagody i cieszcie się zdrowym, wieczornym posiłkiem, po którym wynik na wadze nie będzie niemiłą niespodzianką.

#5 Popcorn

Oczywiście absolutnie nie robiony na maśle, z toną soli i przygotowywany w mikrofali. Ale domowy popcorn, robiony na suchej patelni, z dodatkiem ziół, chili, czy odrobiną soli himalajskiej to zdrowa przekąska, która stymuluje trawienie. Jest lekki i wcale nie zawiera wielu kalorii!

 

#6 Jajka

Kolejna dobra opcja na wieczór. Jedno jajko ma tylko 75 kalorii i dużo białka. Możecie zjeść je na twardo, półmiękko, czy sadzone bez tłuszczu. Poczujecie się syci!

 

#7 Warzywa

Najlepiej w roli przekąski sprawi się marchewka, seler czy mieszanka sałat z warzywami. Pierwsze dwie propozycje chrupią, więc instynktownie mogą zastąpić nam chipsy i orzeszki. Są zdrowe, pełne błonnika i zaspokajają głód.

#8 Banany

Po pierwsze – banany pomagają zasnąć. Mimo, że mają sporo kalorii, dostarczają organizmowi dużo potasu i magnezu, dzięki czemu relaksują mięśnie. Jednocześnie dają poczucie pełności i są po prostu bardzo smaczne!

Podpowiemy Wam jeszcze byście unikali jedzenia jabłek wieczorem. Dlaczego? Ze względu na pektyny i błonnik jabłka są ciężkostrawne, co może utrudniać zasypianie.

 

 

Jak widzicie, opcji jest wiele! Zdrowe alternatywy dla napakowanych solą i chemicznymi dodatkami przekąsek są smaczne, odżywcze i na pewno wyjdą na dobre Waszemu zdrowiu, a przy okazji nie zaprzepaszczą walki o zdrową sylwetkę.

 

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!