Nie używaj kurkumy, jeśli bierzesz te leki. To bardzo niebezpieczne dla zdrowia

Kurkuma znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości i sami często polecamy ją jako produkt medycyny naturalnej, który naprawdę poprawia stan naszego organizmu. Jednak badania wykazały, że stosowana w trakcie brania niektórych leków, wchodzi z nimi w interakcje i może okazać się niebezpieczna!

Źródło: Freepik

#1 Leki rozrzedzające krew

Kurkuma zażywana w formie napoju lub pasty wraz z lekami tego typu to groźna kombinacja. Nasila ona efekt leków, co wiąże się z ryzykiem silnego krwawienia, zagrażającego zdrowiu!

#2 Leki redukujące nadkwasotę żołądka

To kolejna grupa leków, z którą kurkuma wchodzi w interakcję. Ten miks niestety będzie miał odwrotny efekt od zamierzonego – drastycznie i gwałtownie zwiększy produkcję kwasu w żołądku. Grozi to nudnościami, dużymi wzdęciami, silnym bólem brzucha, a nawet zniszczeniem ścianek przełyku!

Źródło: Freepik

#3 Leki dla diabetyków

Niestety, kurkuma sprawia, że efekt osiągnięty przez leki jest nasilony, a to wiąże się z bardzo niebezpiecznym efektem zbyt niskiego poziomu cukru we krwi. Skutki uboczne takiej kombinacji to drgawki, utrata ostrości widzenia, stany lękowe, delirum i utrata zdolności do normalnego funkcjonowania.

Dodatkowo, u osób które mają wrażliwy żołądek, kurkuma może powodować silne reakcje alergiczne, w tym wysypki, a nawet duszności.

Źródło: Freepik

Dlatego, jeśli planujecie kurację kurkumą, skonsultujcie to wcześniej ze swoim lekarzem! Nie dla wszystkich ten superfood okaże się zdrowym wyborem.  

Źródło: theheartysoul.com | Fotografie: www.freepik.com, www.instagram.com | Miniatura wpisu: Źródło: Instagram

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!