Czy zauważyłeś, że ślinisz się podczas snu. Jeśli tak, to znajdujesz się w gronie szczęśliwców.

Spanie to podstawowy proces naszego ciała, dzięki któremu jesteśmy w stanie prowadzić produktywne i aktywne życie. Potrzebujemy dobrze przespanej nocy za każdym razem, gdy kończy się nasz dzień, aby uniknąć zmęczenia i rozkojarzenia na drugi dzień.

 

Zdarza się, że ci ludzie, którzy nie potrafią zagwarantować sobie dobrego odpoczynku w nocy, doświadczają negatywnego wpływu braku snu. Mózg nie funkcjonuje tak sprawnie i brakuje nam energii.

 

Pomimo ogromnej przyjemności płynącej ze snu, niestety nie możemy spędzać nieograniczonej ilości czasu w naszym łóżku. Każdy z nas musi wychodzić do pracy i szkoły, studiować i występować przez cały dzień. Istnieje jednak pewien znak, który sugeruje, że twój sen jest wystarczająco dobry.

 

Zdarza się, że po dobrym odpoczynku budzisz się i czujesz, że obszar, na którym spoczywała twoja głowa jest zaśliniony? Wcześniej był to temat tabu, a raczej powód do wstydu i naśmiewania się. Teraz musisz wiedzieć, że masz szczęście, jeżeli należysz do tej określonej grupy ludzi.

 

Ślinotok podczas snu jest znakiem, że odpoczynek był głęboki i że twoje ciało odpoczywa bardzo dobrze. Odpowiedzialna za to jest faza snu zwana REM, inaczej faza szybkiego ruchu gałek ocznych, która umożliwia spokojny i głęboki sen.

 

Kiedy ślinisz się, oznacza to, że faza REM trwa nieprzerwanie, więc nie masz żadnych problemów ze snem ani zakłóceń. Jeśli z drugiej strony nie ślinisz się, może to być oznaką, że twoje nawyki snu są złe, a odpoczynek jest niewystarczający. Pamiętaj, że dla dobrego rozwoju osobistego i zawodowego niezbędny jest odpoczynek. Jeśli masz zaburzenie snu, nie wahaj się zapisać się do zaufanego lekarza.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!