Miesiąc przed zawałem serca Twój organizm daje Ci 6 sygnałów, że stanie się coś złego

Niestety, ataki serca są jednym z najczęstszych powodów śmierci w naszym kraju.

Istnieją objawy, które Twoje ciało może wysyłać przed zawałem serca nawet do sześciu miesięcy przed jego pojawieniem się. Czy wystąpiły u Ciebie jakiekolwiek z tych objawów? Jeśli tak, powinieneś się czym prędzej udać do lekarza!

Możesz poprawić zdrowie serca poprzez zmianę diety, ćwiczenia, przyjmowanie suplementów żelaza i zwiększenie spożycia kwasów tłuszczowych omega-3.

Atak serca może wystąpić, gdy przepływ krwi i tlenu do części serca zostanie zablokowany, przez co mięsień sercowy zaczyna obumierać z powodu braku tlenu. Jeśli przepływ krwi nie zostanie szybko przywrócony, może się to skończyć śmiercią organizmu.

Oto 6 objawów, które możesz zauważyć nawet miesiąc przed atakiem serca:

https://pixabay.com/photo-163709

1. Skrajne zmęczenie

Jedną z pierwszych oznak zawału serca jest skrajne zmęczenie. Oczywiście zmęczenie jest normalnym uczuciem po zajęciach fizycznych lub doświadczeniach długiego dnia. Jeśli jednak doznajesz stałego zmęczenia, może być konieczne zaplanowanie wizyty u lekarza w celu monitorowania stanu zdrowia serca.

2. Zaburzenia snu

https://goo.gl/images/xg8055

Innym znakiem ostrzegawczym zawału serca są zaburzenia snu. Jeśli często budzisz się w nocy zaniepokojony lub chodzisz do toalety albo doskwiera Ci duże pragnienie, to sygnał ostrzegawczy przed atakiem serca. Jeżeli nie masz logicznego wyjaśnienia tych zaburzeń, skonsultuj się z lekarzem.

3. Duszność

Doświadczenie krótkiego oddechu może być kluczowym sygnałem ostrzegawczym, jeśli masz problemy z sercem. Kiedy twoje serce nie ma wystarczającej ilości tlenu, możesz odczuwać duszność i obciążenie na klatce piersiowej.

4. Niestrawność

https://goo.gl/images/Hm8eMG

Innym wczesnym sygnałem ostrzegawczym o ataku serca jest niestrawność. To nie jest normalne, jeśli Twój żołądek nie radzi sobie z trawieniem pokarmów. Jednak niektóre pikantne i drażniące produkty spożywcze mogą powodować niestrawność.

5. Zwiększony niepokój

Jeśli u pacjenta występuje zwiększony poziom lęku, który nie ma jasnego wyjaśnienia, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

6. Słabe i ciężkie ramiona

https://goo.gl/images/RGjDdh

Kiedy twoje serce nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, może wysyłać impulsy do kręgosłupa. Kiedy to nastąpi, nerwy, które są ze sobą powiązane między sercem, kręgosłupem i ramionami, wysyłają impulsy, które powodują niedowład w ramionach. Jeśli masz drętwienie rąk, powinieneś udać się do specjalisty!

Obserwacja tych wczesnych sygnałów ostrzegawczych zawału serca może uratować Ci życie. Podziel się tym informacjami z najbliższymi, aby chronić ich serca!

Tekst pochodzi z: 5minutdlazdrowia.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!