5 rzeczy, które żałuje każdy człowiek przed śmiercią. Wypowiedzi seniorów trafiają w sedno

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, czego można najbardziej żałować na łożu śmierci?Jeżeli tak, dzisiaj mam dla Was odpowiedź.

Jest to przestroga dla każdego!

Badania na seniorach przeprowadził profesor gerontologii Karl Pillemer, który zebrał rady seniorów w książce „30 Lessons for Living: Tried and True Advice from the Wisest Americans”.

Jak żyć, aby niczego potem nie żałować?

#1 Miej odwagę być sobą

Osoby starsze zdecydowanie stawiały to na pierwszym miejscu. Ważne, żebyś żył tak, jak chcesz tego Ty. Niezależnie od tego, czy oznacza to poniesienie ryzyka.

via GIPHY

#2 Nic nie jest ważniejsze od miłości

Na pewno nie pokonają jej nawet pieniądze. Ważne jest, aby otaczać się osobami, które kochamy i które kochają nas! Doświadczanie prawdziwych emocji nie jest na sprzedaż, tak więc doceń osoby, które poświęcają Ci swoje serce.

via GIPHY

#3 Nie odkładaj planów na później

„Byłem przekonany, że będę miał jeszcze mnóstwo czasu na spełnianie marzeń. A tymczasem z niczym nie zdążyłem” – te słowa także padają bardzo często podczas ostatnich rozmów. Niezależnie od tego, jakie są Twoje plany, pamiętaj, że czas biegnie nieubłaganie.

via GIPHY

#4 Nie żyj przyszłością, ani przeszłością

Zawsze koncentruj się na teraźniejszości! Zmieniaj ją tu i teraz. Nie czekaj aż życie przeleci Ci przez palce tylko dlatego, że myślami jesteś obecny w czasie, który już minął bądź nadejdzie.

via GIPHY

#5 Nie chowaj urazy

„Chciałbym wybaczyć wszystkim, którym powinienem był wybaczyć dawno temu” – zapewniają w ostatnich chwilach ci, których przez lata chowali nienawiść. Duma jest znacznie gorsza od wybaczenia. Niestety, ludzie rozumieją to zbyt późno.

Zgodzisz się z tymi pięcioma punktami? A może chciałbyś dodać coś od siebie?

Napisz do nas w komentarzu!

Tekst pochodzi z: 5minutdlazdrowia.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!