Kobieta schudła ponad 200 kg w 2 lata. Oto jak wygląda po tej cudownej transformacji

Wyobraźcie sobie mieć ponad 200 kilogramów nadwagi i nie móc chodzić, pływać, ani nawet prosto stać. Tak wyglądała rzeczywistość Nikki Webster.

W wieku 34 lat kobieta ważyła 272 kilogramy. Sytuacja była krytyczna – umierała.

Jej niewiarygodna waga spowodowana była uzależnieniem od jedzenia.

– „Moja waga mnie wyniszcza. Moje ciało jest bardzo obolałe, nienawidzę tego. Jednak jedzenie to mój nałóg. Nałóg, który mnie zabija” – mówiła Nikki.

Punkt zwrotny w jej życiu nastąpił, gdy zaproszono ją do udziału w programie „My 600 lb Life”.

Gdy zrozumiała, jak niebezpieczna była jej otyłość, postanowiła przeprowadzić się z Arizony do Teksasu, aby mogła być bliżej człowieka, który miał jej pomóc – dr Nowzaradana.

Lejarz ten specjalizuje się w pomocy ekstremalnie otyłym osobom.

Nikki miała nadzieję, że operacja będzie sposobem na pozbycie się jej problemów, ale cały proces wymagał o wiele więcej, niż jeden zabieg chirurgiczny. Lekarze powiedzieli jej, że musi zrzucić sama co najmniej 20 kilogramów, zanim będą mogli przeprowadzić operację.

Kobieta zrzuciła wymaganą wagę w mniej niż trzy miesiące i mogła poddać się operacji założenia bypassów żołądka.

Jednak Nikki martwiła się, że jej złe nawyki powrócą i będzie znowu przybierać na wadze. Martwiła się także ryzykiem związanym z operacją.

– „Mój najlepszy przyjaciel Michael miał operację wszczepienia bypassów żołądka w tym roku i zmarł. To mnie ciągle nawiedza” – opowiadała kobieta.

Jednak podjęła odważną decyzję i poddała się operacji.

Zabieg powiódł się, a kolejny rok był dla niej niesamowitą podróżą. Nikki zrzuciła blisko 100 kilogramów w rok. Zdjęcia przed i po mówią same za siebie. Dzisiaj Nikki jest zupełnie inną osobą.

Jednak aby pozbyć się tak potężnej otyłości, postanowiła zrobić coś więcej. Skontaktowała się z terapeutą, aby pomógł jej pozbyć się zaburzeń jedzenia i aby już nie wróciła do złych nawyków. Nikki potknęła się kilka razy po drodze, ale jest to całkowicie normalne, gdy ktoś zmienia całkowicie swoje nawyki.

Gdy lekarz powiedział jej, że będzie mogła poddać się operacji usunięcia nadmiarów skóry, Nikki zyskała dodatkową motywację, aby nad sobą pracować. Po zrzuceniu niewiarygodnych 160 kilogramów lekarze pozwolili na operację. Usunęli dodatkowe 25 kilogramów skóry.

Niestety, doszło do krwawienia wewnętrznego i kobieta musiała wrócić do szpitala na trzecią operację. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem i już kilka dni później Nikki była w domu.

Dzisiaj waży 87 kilogramów i kontynuuje swoją walkę, której celem jest utrzymanie wagi i zdrowych nawyków żywieniowych. Nikki jest zdrową i szczęśliwą kobietą. Czuje się lepiej niż kiedykolwiek. Trzymamy kciuki, że już tak pozostanie.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!