16 lat temu na świat przyszły najbardziej niezwykłe dzieci. Dzisiaj są już prawie dorosłe i całkowicie nie do poznania.

Obawy i lęki w ciąży to powszechna rzecz. Emocjonalnie ciąża jest prawdziwym rollercoasterem, bo przygotowujesz się na największą zmianę jakiej doświadczysz w życiu.

Wielu rodziców obawia się, że ich dzieci będą chore na coś, co znacznie utrudni im życie lub że oni sami nie podołają wyzwaniu jakim jest rodzicielstwo. Najgorszy scenariusz zakłada, że sama ciąża może nieść ze sobą ryzyko zarówno dla matki, jak i dziecka.

Jeśli mowa o połączonych bliźniętach, jest to jedna z najbardziej skomplikowanych sytuacji związanych z ciążą. Historia sióstr Macy, Mackenzie i Madeline jest jedną z najsłynniejszych na świecie.

Kiedy się urodziły niezwykłym nie było jedynie to, że są to trojaczki, ale dodatkowo dwie z sióstr były ze sobą połączone. Takie coś zdarza się zaledwie 1 na 200,000 porodów.

Niestety, matka biologiczna stwierdziła, że nie będzie w stanie opiekować się trzema dziewczynkami. Na szczęście Darla i Jeff Garrison z Iowa zadeklarowali, że zaadoptują dziewczynki. Para już wtedy miała trojkę synów i była zachwycona dodatkowymi pociechami.

Syjamskie bliźniaczki Macey i Mackenzie cierpiały i tydzień po urodzeniu chirurdzy podjęli się operacji ich rozdzielenia. Mackenzie wróciła do domu po 6 tygodniach, a Macey miesiąc później.

– „Zakochaliśmy się w nich. Nasi synowie byli zachwyceni, że będą mieli trzy siostry” – opowiada Darla.

Zarówno Macey, jak i Mackenzie szybko wróciły do zdrowia. Jak widać na poniższym zdjęciu, dziewczynki były zrośnięte nogami, które tworzyły trzecią nogę, ale bezużyteczną.

Dwa lata po operacji wszystkie dokumenty zostały zebrane i wypełnione, a Darla i Jeff oficjalnie mogli adoptować dziewczynki. Obecnie chodzą one do jednej szkoły, gdzie mają dużo znajomych i uwielbiają zajmować się sportem i sztuką.

Dziewczynki mają nawet konia i uczęszczają regularnie na fizjoterapię, która ma pomóc poruszać im się samodzielnie z protezami nóg.

Cóż za szczęście, że udało im się trafić do wspaniałej, kochającej rodziny. Dodatkowym atutem jest także posiadanie trzech starszych braci, którzy się nimi opiekują.

Dziewczynki prowadzą szczęśliwe życie. Ich dzieciństwo było „normalne” pomimo ich ograniczeń.

Dzisiaj dorosły i są trzema, pięknymi dziewczynami.

– „Nie mieliśmy pojęcia czego oczekiwać, ale one potrzebowały jedynie miłości. Madeline trafiła do nas, gdy miała 4 dni, a Macey i Mackenzie dołączyły do siostry po czterech tygodniach” – mówi matka.

Te urodzone w grudniu 2002 roku dziewczynki przeszły bardzo długą drogę. Teraz mają po 16 lat i jak inne nastolatki entuzjastycznie podchodzą do życia.

Świat potrzebuje więcej ludzi, jak Jeff i Darla. Ich wielkoduszność jest poruszająca.

Tekst pochodzi z: polubione.com

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!