Bezdomny znalazł czek opiewający na zawrotną kwotę i oddał go właścicielce. W nagrodę spotkało go coś wspaniałego.

Karma istnieje i historia bezdomnego Elmera Alvareza jest tego najlepszym przykładem! Kiedy Elmer znalazł na ulicy zgubiony czek o wartości 10 tysięcy dolarów (co w przeliczeniu wynosi 35808 złotych) mógł zachować te pieniądze dla siebie i swojej dziewczyny… Zamiast tego odszukał osobę, która wystawiła czek i oddał zgubę. Roberta Hoskie, agentka nieruchomości, doceniła wspaniały gest Elmera i postąpiła w równie godny podziwu sposób jak on!

 

Roberta, która w przeszłości przez krótki czas też była bezdomna, postanowiła odwdzięczyć się Elmerowi za jego bezinteresowną dobroć. Kobieta zaprosiła go do swojego biura, by publicznie podziękować mu, a także poinformować o zmianach, jakie go czekają! 🙂

 

Kobieta uruchomiła swoje znajomości i dzięki temu Alvarez, który mówi po hiszpańsku i łamaną angielszczyzną, został zapisany na kurs językowy, kursy zawodowe i… ma się zgłosić na rozmowę o pracę! Na tym nie koniec! Elmer i jego ukochana wprowadzą się do mieszkania opłaconego z góry na 6 miesięcy. Potem para spokojnie będzie mogła sama opłacać czynsz i rachunki.

 

Roberta jak mało kto rozumie, że czasem trzeba naprawdę mało, by skończyć na ulicy lub… zrobić dużą karierę. Dzięki temu, że Elmer zachował się w uczciwy sposób, całe jego życie uległo zmianie. Karma wraca!

 

Podzielcie się tą wyjątkowo inspirującą historią i zobaczcie reportaż telewizyjny:

 

 

 

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!