Zdrowe i pięknie kwitnące kwiaty- w jaki sposób je pielęgnować. Będzie łatwo, prosto oraz tanio.

Węgiel aktywny znajdziesz pewnie w swoim domu. Czarne tabletki stosowane są w problemach zatrucia pokarmowego lub stosować możesz jako środek odchudzający bądź pochłaniacz zapachów brzydkich.

 

Na tej stronie znajdziesz jak te czarne tabletki pomogą w pielęgnacji kwiatów. Dla osób lubujących dbać o rośliny to wspaniały sposób.

 

W czym pomaga węgiel aktywny?

 

1.Jest poprawiana jakość gleby.

Ziemia stanie się naturalna przez dodanie węgla do ziemi w donicy, zmieni się jej kwasowość oraz zmniejszy zasolenie. Z gleby usuwa on metale ciężkie, niezdrowe chemikalia oraz chroni przed powstaniem patogennych drobnoustrojów.

 

2.Odkażanie

Po przyjęciu się roślin idealnie on je oczyszcza, a do tego jest bardzo bezpieczny. Stosując tą metodę unikniesz zgnilizny oraz infekcji. Za pomocą moździerza dokładnie tabletki zmiażdż i posyp tym uszkodzone łodygi, liście, korzenie.

 

3.Ukorzenienie sadzonek.

Z dwóch tabletek rozpuść proszek w pojemniku z dodatkiem wody, wtedy sadzonki na pewno Ci nie zgniją. Zakorzenią się dobrze oraz zdrowo.

 

 

4.Usuwanie grzyba

Koniecznie szybko zareaguj, a węgiel go usunie. Usuń warstwę spleśniałej gleby oraz ziemi, następnie posyp węglem sproszkowanym. Po upływie trzech dni zbierz węgiel, następnie posyp nowym proszkiem.

 

5.Ziemia dla sadzonek

Proszek węgla zmieszaj z ziemią , a wtedy nie pojawią się grzyby i nie będzie gnić roślina. Gdy używasz 1 doniczki wystarczą 2 tabletki. Gdy zastosujesz ten sposób Twoje rośliby będą zdrowe oraz wysoko będą rosły. Na głębokość 3-4 cm włóż dwie tabletki podzielone na cztery kawałki.

 

6.Pozbycie się muszek

Znaleźć je możesz w doniczce lub na sadzonce, przylatuję także z podwórka. Ich rozmnażanie jest bardzo szybkie, ponieważ lubią kwaśną oraz wilgotną ziemię. Rośliny przestają rosnąć lub padają, ponieważ larwy powoli zjadają korzenie . Aby uniknąć takiej sytuacji posyp ziemię dużą ilością zmielonych tabletek. Niestety nie eliminuje on owadów, lecz pomaga aby się nie rozmnażały oraz poprawia wilgotność ziemi.

 

Na wiele sposobów pomaga węgiel aktywny. Regularnie go stosuj, a Twoje kwiaty będą zdrowe oraz pięknie będą wyglądały.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!