Wystarczy połączyć banany z tym, co prawie każdy z nas ma w domu, by mieć świetne lekarstwo na kaszel.

Kaszel, szczególnie ten długotrwały, jest męczący nie tylko dla chorego, ale i dla jego otoczenia. Wiele osób sięga po syropy albo tabletki, ale jak przekonać dziecko do leków? Wcale nie trzeba się o to martwić, o ile przygotuje się domowy specyfik na kaszel, który jest słodki i smaczny, a do tego skuteczny. Czego chcieć więcej?

 

Wiedzieliście, że z badań przeprowadzonych przez „Imperial College of London” jasno wynika, że dzieci, które zjadały jednego banana dziennie zmniejszały ryzyko zachorowania na astmę aż o 34%? Banany mają świetny wpływ na drogi oddechowe i warto wykorzystać je, gdy dokucza nam kaszel.

 

 

Będziecie potrzebować:

  • 2 dojrzałe banany (najlepiej te ekologiczne),
  • 2 łyżki miodu (ponownie – najlepszy będzie ten od znajomego pszczelarza, a nie z supermarketu),
  • 400 ml wody.

 

Należy zagotować wodę, a w międzyczasie obrać banany i zrobić z nich papkę. Banany zalewamy gorącą wodą i czekamy, aż ostygną. Na koniec dodajemy miód, a całość dokładnie mieszamy drewnianą łyżką.

 

Wystarczą 4 łyżki dziennie, by kaszel przestał nam dokuczać. Dodatkowo połączenie banana i miodu zwiększa ilość serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia, a także ułatwia zasypianie i zapewnia spokojny sen. Jedzcie na zdrowie!
Lekarstwo można trzymać w lodówce, a wtedy warto podgrzać je zanim trafi do gardła! 🙂

 

Znacie kogoś, kto nie cierpi smaku syropu? Podeślijcie mu ten przepis na domowy lek na kaszel.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!