W łatwy sposób pozbędziesz się wrastającego paznokcia. Zrobisz to w domu bez pomocy lekarza

Każdy kto kiedykolwiek miał problem z wrośniętym paznokciem, doskonale wie, że to nieprzyjemne i bolesne.

 

Czasami interwencja chirurga może okazać się konieczna. Jednak w niektórych przypadkach można zadziałać samemu jak i również zapobiec wrastającym paznokciom.

Głównie z tym problemem spotykamy się w przypadku dużego palca u stopy. Choć czynniki genetyczne mogą odgrywać w tym przypadku znaczącą rolę, to istnieje wiele innych przyczyn. Jedną z nich są źle dopasowane buty.

Zbyt ciasne obuwie powoduje, że krawędź paznokcia rozwija się w nieodpowiednią stronę. Również urazy i nieprawidłowe obcinanie paznokci ma wpływ na to, że paznokieć wrasta w skórę.

 

Jak pozbyć się wrastającego paznokcia?

 

1. Zmiękcz skórę

Wymocz stopy w siarczanie magnezu lub wodze i mydłem. Miękka skóra sprawi, że łatwiej będzie rozwiązać problem. Gdy stopy są dobrze nasączone, można działać.

 

2. Wacik na pomoc

 

Teraz weź kawałek waty i zwiń go w rolkę. Umieść go między wrastającym paznokieć a skórą.

Jeśli jest to zbyt bolesne, udaj się do lekarza. Normalnie po chwili powinna nastąpić mniejsza presja, a paznokieć powinien zostać ukierunkowany by nie wrastał w palec. Istnieją również inne sposoby na łagodzenie bólu związanego z wrastającym paznokciem.

 

Jak łagodzić ból przy wrastającym paznokciu?

 

Ocet jabłkowy

Nasącz wacik i przetrzyj bolące miejsce. Ocet zapobiega infekcjom, a zabieg należy powtarzać kilka razy dziennie.

 

Olejek eukaliptusowy

Niewielka ilość olejku eukaliptusowego zmniejszy ból i zapobiegnie powstawaniu infekcji.

 

Plasterek cytryny

Lemon Slices

Pocieraj zagrożony obszar, a następnie zawiń cienkim bandażem i pozostaw na kilka godzin. Kwas pomoże zwalczyć stan zapalny.

 

Oszczędzaj nogi!

Staraj się nosić obuwie tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. W domu chodź boso. Również zrezygnuj z ciasnych butów i zafunduj sobie coś wygodnego na czas leczenia. Jeśli stan paznokcia zacznie się pogarszać, skonsultuj się z lekarzem. 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!