4 ćwiczenia stóp, które pomogą uwolnić Twoje plecy, biodra i kolana od uciążliwego bólu

Możesz nie myśleć o swoich stopach jako o znaczącym czynniku w walce z bólem pleców, bioder lub kolan, ale rzeczywistość jest inna. Faktem jest, że zdrowe i silne stopy są kluczem do zapobiegania urazów kończyn, pleców i bioder, gdyż dzięki nim utrzymujemy równowagę ciała i prawidłową postawę. Z tego powodu warto poświęcić kilka minut dziennie, aby wykonać kilka ćwiczeń wzmacniających tę część ciała.

Przed wykonaniem jakichkolwiek ćwiczeń najpierw rozgrzej stopy. Możesz to zrobić poprzez delikatne naciskanie górnej ich część. Są to drobne ruchy, które pobudzają stopę do pracy. Następnie stań prosto i lekko ugnij kolana. Pozostając w takiej pozycji, użyj palców stóp do chwytania podłoża. Wykonaj 10 powtórzeń tego ćwiczenia.

instagram.com

Oto 4 ćwiczenia, które pomogą uwolnić Twoje plecy, biodra i kolana od bólu już w 20 minut:
1. Chodzenie na palcach

instagram.com

Robiąc to ćwiczenie wzmocnisz mięśnie palców oraz mięśnie i więzadła śródstopia. Aby je wykonać, stań na palcach jak baletnica i wykonuj kroki przez 20 sekund. Po upływie 20 sekund zrób 15 sekundową przerwę. Wykonaj to ćwiczenie 5 razy, aby uzyskać najlepsze wyniki.

2. Zdrowe kostki

Mobilność i elastyczność kostek jest bardzo ważna. Nierozgrzane i sztywne kostki, o które w ogóle nie dbamy, spowodują, że organizm zrekompensuje zaniedbania. Niewyćwiczone kostki mogą powodować bóle kolan, pleców lub bioder.

Połóż się na podłodze. Wysuń jedną nogę w górę, nad głowę, a drugą pozostaw na ziemi. Stopą, która znajduje się w górze wykonuj kółka zgodnie z ruchem skazówek zegara. Zrób to dziesięć razy. Następnie powtórz to ćwiczenie,  ale w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.3. Poprawa elastyczności

instagram.com

Najlepszym sposobem, aby wzmocnić stopy, jest wykonywanie tego ćwiczenia. Mięśnie stóp mają kluczowe znaczenie dla zachowania równowagi. Aby zapobiec wystąpieniu urazów stóp, ale nie tylko, regularnie wykonuj to ćwiczenie.

W tym ćwiczeniu potrzebne Ci będą taśmy oporowe. Wyprostuj nogi, siedząc na ziemi. Użyj krzesła, fotela lub jakiegoś innego przedmiotu, do którego będziesz mógł przywiązać taśmę. Nałóż koniec opaski na stopę i staraj się naprężyć taśmę posuwając stopę w tył. Zatrzymaj się, gdy jest ona już napięta. Przytrzymaj ją przez 5 sekund i powoli zwolnij. Wykonaj to ćwiczenie 10 razy.

4. Podnoszenie ołówka

instagram.com

To niezwykle proste ćwiczenie może być wykonywane niemal wszędzie. Umieść przed sobą ołówek na podłodze i staraj się go podnieść palcami u stopy. Przytrzymaj ołówek przez 10 sekund przed jego ponownym upuszczeniem. Wykonaj to ćwiczenie 5 razy.
Te proste ćwiczenia, które trwają zaledwie 20 minut dziennie pomogą Ci wzmocnić stopy, które są podporą całego ciała i decydują o zdrowej postawie.

pixabay.com

Jeśli nie zadbamy o zdrowie stóp, narażamy się na niepotrzebne urazy i ból w innych częściach naszego ciała. 

Źródło: naturalmedicineteam.com | Fotografie: naturalmedicineteam.com

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!