W Afryce spadł śnieg. Taki widok nie należy tam do zbyt częstych

Ten widok z pewnością Cię zaskoczy. Choć trudno to sobie wyobrazić, w ostatnich dniach w Republice Południowej Afryki spadł śnieg. Nie wierzysz? Koniecznie spójrz na poniższe zdjęcia, które pojawiły się m.in. na Instagramie oraz Facebooku fotografa Kitty Viljoen. Kto by pomyślał, że będziemy mogli obserwować słonie i żyrafy w śnieżnym, zimowym otoczeniu.

 

Czy można się było tego spodziewać?

To bez dwóch zdań nietypowy widok zwłaszcza, że ten rejon jest kojarzony głównie z upałami. Nie można jednak zapominać, że śnieg w tej części globu nie jest czymś bardzo wyjątkowym. Czymś, co nigdy wcześniej nie miało miejsca, bowiem w górzystych rejonach pojawia się każdego roku. Znacznie rzadziej możemy go zaobserwować jednak na terenach nizinnych.

 

Utrudnienia w kraju

Mało kto jest przygotowany na zimę w RPA, dlatego zeszłotygodniowe opady śniegu sporo namieszały w życiu ludzi, a przede wszystkim zwierząt. Z powodu panujących tam warunków atmosferycznych władze RPA były zmuszone zamknąć kilkadziesiąt kilometrów dróg w Prowincji Przylądkowej Wschodniej, gdzie temperatura spadła poniżej zera. Podobnie było w Prowincji Przylądkowej Zachodniej.

 

Na tym nie koniec

Mówi się, że w niektórych miejscach spadło nawet 25 cm śniegu i wiele wskazuje na to, że to nie koniec. Jak donoszą prognozy, białym puchem może zostać pokryta ponad połowa powierzchni państwa.

To chyba najlepszy znak, że zima zbliża się do nas wielkimi krokami.

Źródło: instagram.com, radiozet.pl | Fotografie: instagram.com

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!