Umieścił ukrytą kamerę w domu spokojnej starości. Pracownicy znęcali się na jego tatą

Każdy wie, że zadaniem opiekunów pracujących na co dzień w domach spokojnej starości, jest dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo starszych ludzi. Niestety, rzeczywistość okazuje się być czasami zupełnie inna, a wszystko z powodu nieodpowiednich osób, które zostają zatrudnione w takich właśnie miejscach. Niektóre z nich nie mają za grosz szacunku do swoich doświadczonych przez życie podopiecznych. Nie inaczej było tym razem. Przekonał się o tym Hussein Younes,który trafił do domu opieki w Livonii.

„Dom spokojnej starości będzie dla niego najodpowiedniejszy”

89-letni mężczyzna dostał udaru w skutek czego jego ciało osłabło do tego stopnia, że nie był w stanie zająć się sobą. Potrzebował więc całodobowej opieki, której nie była w stanie zapewnić mu najbliższa rodzina. Najbliżsi mężczyzny postanowili więc oddać go do domu spokojnej starości, gdzie liczyli na to, że Hussein dostanie najlepszą możliwą opiekę. Rzeczywistość okazała się być zupełnie inna.

Umieścił ukrytą kamerę w domu spokojnej starości. Pracownicy znęcali się na jego tatą

Rany i siniaki na ciele mężczyzny

Pewnego dnia syn Husseina, 51-letni Salim Younes, zaważył kilka siniaków oraz skaleczeń na głowie i nogach swojego ojca. Jego uwagę zwróciła również waga wychudzonego mężczyzny. Salim doskonale pamiętał, że zanim 89-latek trafił do ośrodka, wyglądał o wiele korzystniej. Co na to pracujący w placówce personel? Opieka uznała, że rany musiały powstać, kiedy Hussein upadł, co wzbudziło podejrzenia Salima i najbliższych 89-latka.

Ukryta kamera

Cała sytuacja nie dawała spokoju 51-letniemu mężczyźnie, który postanowił umieścić ukrytą kamerę przy łóżku swojego ojca. Kiedy obejrzał nagranie, nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył.

Umieścił ukrytą kamerę w domu spokojnej starości. Pracownicy znęcali się na jego tatą

Wstrząsające nagranie

Na materiale wideo widzimy, jak pielęgniarki biją pacjenta, krzyczą do niego w wyjątkowo nieprzyjemny sposób, a co najbardziej niepokojące dosłownie rzucają go na łóżko i wózek inwalidzki.

Nienawidzę tego starego Araba. Przyjeżdżają tutaj i wszystko nam zabierają. Mam nadzieję, że prezydent Trump w końcu zrobi z tym porządek – mówi jedna z widocznych na nagraniu kobiet

Jakby tego było mało, opiekunowie również obrażali starszego mężczyznę, a nawet wyśmiewali się z jego miejsca pochodzenia. Kiedy nagranie trafiło w ręce Salima, natychmiast wniósł pozew przeciwko domowi spokojnej starości. Rodzina 89-latka zabrała go z ośrodka. Teraz domaga się odszkodowania.

Umieścił ukrytą kamerę w domu spokojnej starości. Pracownicy znęcali się na jego tatą

Konsekwencje

Nagranie ujrzało światło dzienne, a pracujący w placówce personel został dyscyplinarnie zwolniony. Pozostali pracownicy przeszli dodatkowe szkolenia.

Jak długo trwał koszmar?

Nie wiadomo, jak długo pracownicy placówki traktowali swoich podopiecznych w tak brutalny sposób. Niewykluczone, że taki proceder miał tam już miejsce od dłuższego czasu, jednak nikt wcześniej nie zareagował. Na szczęście 51-latek okazał się być sprytniejszy od tamtejszych pracowników, a dzięki ukrytej kamerze miał niezbite dowody na to, że w ośrodku dochodzi do skandalicznych zachowań.

Umieścił ukrytą kamerę w domu spokojnej starości. Pracownicy znęcali się na jego tatą

Przestroga dla innych

Nie ulega wątpliwości, że do takich sytuacji dochodzi również w innych tego typu ośrodkach. Niech ta historia będzie przestrogą dla osób, które zdecydowały się na pozostawienie swoich bliskich w domach opieki społecznej i nie tylko.

Syn 89-letniego pacjenta opublikował w sieci nagranie, na którym widać jak pielęgniarki znęcają się nad starszym mężczyzną. Uwaga: To nagranie jest nieodpowiednie dla osób wrażliwych.

Źródło: youtube.com, mlive.com | Fotografie: youtube.com

Tekst pochodzi z: popularne.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!