Twój organizm daje tych 10 oznak, że MUSISZ zacząć pić więcej wody.

W naszym kraju mało osób zastanawia się nad tym czy pije odpowiednio dużo wody. Zawsze przecież można odkręcić kran i napić się czystej i świeżej wody. Nie wszędzie na świecie ludzie mają tak dobrze.

 

Mimo, że woda jest ogólnodostępna to jednak może zdarzyć się, że wypijemy za mało wody. To wtedy nasz organizm daje nam oznaki, że należy się nawodnić. Woda jest bowiem kluczowym związkiem chemicznym w naszym organizmie. Bez niej nie moglibyśmy żyć.

 

1. Kolor moczu. Prawidłowy kolor moczu to jasnożółty. Gdy piejmy zbyt mało kolor moczu może być ciemnożółty.

2. Jak często chodzisz do toalety. Osoby dorosłe chodzą do toalety od 4 do 6 razy dziennie. Jeśli rzadziej musisz iść do toalety to oznaka, że czas zacząć pić więcej.

 

3. Sucha skóra. Wszystkie komórki ciała zawierają wodę, dlatego gdy jest zbyt mało wody w organizmie komórki skóry są szczególnie narażone na wyschnięcie. Mają one kontakt z powietrzem i dlatego łatwo tracą wodę.

4. Głód – czasami można pomylić głód z pragnieniem, dlatego jeśli czujesz się głodny po dużym posiłki spróbuj się napić szklankę wody.

 

5. Uczucie zmęczenia – długo spałeś a dalej czujesz się zmęczony? Możliwe, że to objaw odwodnienia. Szklanka wody może pomóc!

 

6. Ból głowy – to jest klasyczny objaw odwodnienia, zamiast od razu sięgać po tabletkę spróbuj najpierw się nawodnić.

7. Uczucie suchości w ustach – każdy kto czuł pragnienie wie, że jednym z objawów jest suchość w ustach. Pijąc wodę łagodzisz też ból gardła.

8. Brzydki oddech. Jest to związane z suchością w ustach. Ponieważ brakuje wody, brakuje też śliny. Ślina pomaga usuwać nadmiar bakterii, które w przypadku odwodnienia mogą się rozwijać.

 

9. Zawroty głowy. Obok bólu głowy mogą też wystąpić zawroty głowy. Należy wtedy zwracać uwagę na ilość wypijanej wody.

10. Zaparcia. Woda jest potrzebna również do usuwania resztek pokarmu w postaci stolca. Gdy brakuje wody w organizmie mogą pojawić się zaparcia.

 

Pamiętaj by dużo pić! Prześlij ten artykuł wszystkim, o których się martwisz, że mogą pić zbyt mało wody. Każdemu przyda się takie przypomnienie.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!