Wystarczą dwa składniki i łyżeczka, a pszczoły nie zakłócą Twojego wypoczynku w ogrodzie

Niektórzy ludzie nie lubią pszczół. Myślą, że po prostu przeszkadzają, gdy akurat ma się ochotę posiedzieć i odpocząć w ogrodzie. Ale faktem jest, że te owady wymierają i ma to bezpośredni wpływ na nas… Jest to ważne, ponieważ pszczoły odpowiadają za wyżywienie 90 procent światowej populacji. I w rzeczywistości nie moglibyśmy bez nich przetrwać.

 

Nie musisz być drzewem, by szanować środowisko, w którym żyjesz, i na szczęście istnieją pewne zaskakująco proste rzeczy, które każdy może zrobić, aby pomóc planecie. Nie da się w pojedynkę uratować świata, ale wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zrobić dużo. Mamy obowiązek chronić nasz piękny świat dla tych, którzy przyjdą po nas.

 

 

Istotne dla naszej planety

92-letni David Attenborough walczył o zwierzęta, środowisko i przyrodę przez całe swoje życie. Brytyjski zoolog i autor jest prawdopodobnie najlepiej znany jako prezenter telewizyjny i z pewnością rozpoznałbyś jego głos, gdybyś tylko go usłyszał. Teraz ta żywa legenda ma inną, ważną wiadomość, którą każdy powinien usłyszeć.
“Gdyby pszczoły zniknęły z powierzchni ziemi, ludzie mieliby tylko 4 lata życia”

 

 

Szokujące dane

David Attenborough z pewnością nie jest pierwszą osobą, która wydała to poważne ostrzeżenie, ale jego wpis przypomina, że jest to kwestia, którą wszyscy powinniśmy brać na poważnie. Pszczoły mogą wydawać się małe i nieistotne, ale mają ogromne zadanie – blisko jedna trzecia jedzenia, które jemy, jest zapylana przez te owady. Niesamowite, prawda? Niestety w ciągu ostatnich 5 lat populacja pszczół spadła o 1/3! Ale sytuacja nie jest beznadziejna. Jest jedna rzecz, którą wszyscy możemy zrobić – i to jest pomysł, który rozprzestrzenia się teraz jak błyskawica.

 

 

W drużynie jest siła

David Attenborough sugeruje, aby wprowadzić w życie prostą wskazówkę, którą każdy powinien wypróbować: Wymieszaj cukier i wodę, nałóż na łyżkę i połóż ją na podwórku.

“Pszczoły o tej porze roku często wyglądają jak umierające lub martwe, jednak daleko im do tego. Pszczoły mogą się zmęczyć i po prostu nie mają wystarczająco dużo energii, aby powrócić do ula, co często może prowadzić do tego, że z wycieńczenia giną. Jeśli znajdziesz zmęczoną pszczołę w swoim domu, wystarczy zrobić prosty roztwór cukru i wody, a to pomoże ożywić wyczerpaną pszczołę. Wiem, że to brzmi irracjonalnie, ale dzięki temu dbamy o siebie i nasze następne pokolenia

 

 

Nasza pomoc jest kluczowa

Można także zasadzić kwiaty na balkonie lub pozwolić, by kwiaty przejęły róg Twojego podwórka.

 

Czy mieliście świadomość, że jest tak źle z naszą planetą?

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!