Proszku do pieczenia można używać na wiele sposobów. Niejednokrotnie uratuje Cię z opresji.

Proszek do pieczenia jest obecnie znany jako środek, który potrafi uratować z niejednej opresji. A jakby tego było mało, jest tani! Ma tak wiele zastosowań, że bardzo szybko stał się popularny i nie tylko można spotkać go w kuchennej szafce.

 

Zaraz poznasz kilka pomysłowych sztuczek, które udowodnią, że warto mieć jedną małą saszetkę zawsze przy sobie.
Nadchodzi lato, a wraz z nim pszczoły, intensywne promienie słońca i pocenie się. Być może nie uwierzysz, ale właśnie proszek do pieczenia łączy wszystkie te rzeczy. Przekonaj się, jak go skutecznie używać.

 

3 łyżki proszku do pieczenia dodaj do 2 litrów wody. Dzięki temu uzyskasz relaksującą kąpiel dla Twoich stóp.

 

 

Odrobina proszku do pieczenia wymieszana z wodą sprawdzi się idealnie jako dezodorant. Dzięki tej mieszance Twoje pachy będą suche i unikniesz nieprzyjemnego zapachu – bez żadnych środków chemicznych.

 

Idealny na zgagę i niestrawność. Do szklanki zimnej wody dodaj 1-2 łyżeczki proszku do pieczenia – powinno pomóc. Oczywiście nie możesz stosować tego za każdym razem, gdy pojawi się dyskomfort. W przewlekłych stanach trzeba zgłosić się do lekarza.

 

Proszek do pieczenia potrafi uratować, gdy w grę wchodzi użądlenie przez pszczołę. Prawdopodobnie dlatego, że ma odczyn zasadowy i dzięki temu radzi sobie z żądłem.

 

Wymieszaj proszek do pieczenia z wodą w stosunku 1:1. Nałóż na problematyczne miejsce, a zobaczysz sam efekty. Działa lepiej od pęsety!

 

Jeśli dodasz proszek do szamponu, pomożesz Twoim włosom. Będą jeszcze bardziej oczyszczone, odtłuszczone od nasady aż po same końce.

 

 

Aby schłodzić skórę, wystarczy wymieszać 60g proszku do pieczenia z ciepłą wodą, a gotową miksturę wklepać delikatnie w miejsce poparzone przez promienie słoneczne. Najlepiej pozostawić do wyschnięcia, a po jakimś czasie dopiero zmyć.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!