Sprawdź, jak przygotować kąpiel, która wyciąga z toksyny z organizmu, rozluźnia mięśnie, zmniejsza opuchliznę oraz poprawia krążenie

Lecznicza kąpiel koi nerwy, zmniejsza bóle mięśni, kręgosłupa i stawów, likwiduje trądzik, łagodzi objawy łuszczycy. Nie trzeba wyjeżdżać do uzdrowiska, żeby skorzystać z tej metody leczenia. Sole do kąpieli są używane na świecie od setek lat. Ponadto są niedrogie i łatwe w użyciu – czego chcieć więcej?

 

 

Rodzaje soli do kąpieli

Mineralne sole zapachowe należą do najpopularniejszych i zarazem najtańszych dodatków do kąpieli. Oprócz ładnego zapachu niczego wartościowego do kąpieli jednak nie wnoszą. Ze względu na dodatki chemiczne sole zapachowe mogą wysuszać i podrażniać skórę. Dlatego jeśli masz suchą, delikatną i wrażliwą skórę ? sól tego typu nie jest wskazana.

 

Sól morska i kryształki są białe i bogate w składniki mineralne. Zawierają: magnez, potas, wapń, żelazo, krzem , jod, są prawdziwą bombą odżywczą dla skóry. Sól morska lub kryształki ułatwiają złuszczanie zrogowaciałego naskórka i wygładzają skórę. Mają także właściwości antycellulitowe.

 

Sole kąpielowe i kryształki uzyskuje się poprzez odparowywanie solanki. Dzięki temu znajdujące się w solance minerały są jeszcze bardziej skondensowane. Kąpiel w ciepłej wodzie powoduje, że pory skóry rozszerzają się, dzięki czemu możliwe jest wchłanianie takich pierwiastków jak wapń, magnez, jod, czy brom.

<b>Rodzaje soli do kąpieli</b><br><br> <b>Mineralne sole zapachowe</b> należą d

 

Kąpiel w solach bogatych w magnez i siarkę wyciąga toksyny z organizmu i pozwala tym pierwiastkom wniknąć w naszą skórę. Magnez rozluźnia mięśnie oraz ma zbawienny wpływ na układ nerwowy, redukuje opuchliznę oraz polepsza krążenie. Siarka jest niezbędna dla zdrowych stawów i skóry. Taka kąpiel nie tylko relaksuje nasze ciało, ale też umysł.

Kąpiel w solach bogatych w magnez i siarkę wyciąga toksyny z organizmu i pozwala

 

Żeby kąpiel była skuteczna musimy ją wcześniej zaplanować, gdyż będziemy potrzebować minimum 40 minut w wodzie. Przez pierwsze 20 minut sól wyciąga toksyny z naszego organizmy, a przez kolejne 20 nasze ciało wchłania zbawienne minerały.

Standardowa ilość soli, którą stosujemy do kąpieli to jedna szklanka. W zależności od wagi można tą ilość zmniejszyć lub zwiększyć.

Doskonałymi dodatkami są oliwa z oliwek, która nawilża skórę, oraz imbir, który rozgrzewa i niweluje ból mięśni.

Żeby kąpiel była skuteczna musimy ją wcześniej zaplanować, gdyż będziemy potrzeb

 

Uwaga: Osoby z żylakami, nadciśnieniem, problemami z krążeniem, chore na serce powinny poradzić się lekarza, czy mogą z takiej kąpieli korzystać, bo gorąca woda rozszerza naczynia krwionośne.

 

Podziel się tym relaksującym sposobem na detoksykację organizmu z rodziną i znajomymi na Facebooku. Każdy powód do leżenia w wannie jest dobry, a gdy chodzi o zdrowie – wręcz niezbędny! 😉

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!