Jedna porcja miodu przed snem: może pomóc w wielu przypadkach.

Miód jest słodkim, płynnym a przede wszystkim naturalnym eliksirem zdrowia. Czy próbowaliście zjeść kiedyś miód przed snem?
W najnowszych publikacjach możemy dowiedzieć się o szkodliwym działaniu cukru przed snem, jednak w starożytnych chińskich i indyjskich traktatach zalecali spożycie jednej porcji miodu przed snem. Starożytni uzdrowiciele mają całkowitą rację. Połączenie z wieloma produktami i dodatkami miód ma wpływ na różne sposoby w naszym organizmie. W tym artykule przedstawimy 6 bardzo ważnych powodu dla których warto zjeść miód przed snem.

 

 

Korzyści spożywania miodu przed snem.
Pomaga w spokojnym śnie: Miód ma właściwości kojące, wspomaga produkcję melatoniny ( hormon odpowiadający za zdrowy sen, pozytywnie wpływa na układ nerwowy i odnowę komórek), jak i odpręża. Kluczem do dobrego wypoczynku jest porcja miodu przed snem. Miód można podać z herbatą rumiankową, a wtedy rano budzisz się szczęśliwszą osobą.

 

 

Pomaga przy spalaniu tłuszczu.
Mike Mclnnes który jest specjalistą w dziedzinie żywienia, spostrzegł że sportowcy, którzy spożywali regularnie miód spalali o 10 razy więcej tłuszczu niż pozostali.
Podczas obserwanci Mike dokonał dietę miodową, która polegała na zastąpieniu cukru miodem. Porcja miodu przed snem jest jedna z jego głównych zasad.

 

Pomaga w odnowie wątroby.
Gdy zdrowa jest wątroba to cały organizm jest zdrowy. W trakcie snu odnawia i regeneruje nam się wątroba.
Korzystny wpływ na wątrobę ma mieszanka miodu i soku dyniowego w stosunku 1:1. Taka kurację robimy przez miesiąc, a wtedy nasz organizm szybciej usunie toksyny i ustali metabolizm.

 

Pomaga przy wzmocnieniu odporności organizmu.
Porcja miodu ma wiele ważnych substancji, które potrzebuje nasze ciało. Bardzo silnym środkiem immunostymulującym jest czosnek.
Gdy połączy się te dwa produkty uzyskujemy silne moce w walce z bakteriami i wirusami. Obrany czosnek namaczamy w miodzie i pozostawiamy tak przez dzień. Jedną porcję miodu spożywamy przed pójściem spać. Ta mieszanka radzi sobie również z kaszlem.

 

Pomaga w napełnianiu energii. Chcesz rano wstać z dobrym humorem i pełnią energii? Nie zapomnij przed snem wypić szklanki wody z sokiem z cytryny i dodatkiem jednej łyżeczki miodu.

 

Czy stosujesz do leczenia i profilaktyki miód? Skoro tak to w jaki sposób? Podziel się z nami swoimi przepisami i komentarzami.

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!