Jak pozbyć się bólu głowy w 5 minut – Ta metoda jest skuteczniejsza niż leki.

Nie zawsze mamy pod ręką tabletki przeciwbólowe, kiedy dopada nas migrena. Nawet jeśli mamy je pod ręką, często nie chcemy nadwyrężać żołądka. Na szczęście badania dowiodły, że ta naturalna alternatywa jest równie (a nawet bardziej!) skuteczna.

 

Pozbądź się bólu głowy w jedynie pięć minut bez faszerowania się lekami. Akupresura, czyli metoda leczenia pochodząca z Chin, znana była już 7 tysięcy lat temu. Polega ona na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu lub opukiwaniu określonych miejsc na ciele człowieka. Efektywność akupresury w zwalczaniu chronicznych bóli głowy została udowodniona w eksperymencie przeprowadzonym w 2003 roku na Tajwanie. W badaniu klinicznym wzięło udział 28 osób podzielonych na dwie grupy. Jedna z grup brała leki rozluźniające mięśnie, podczas gdy druga, stosowała akupresurę. Wyniki wykazały, że grupa stosująca akupresurę miała zdecydowanie lepsze wyniki (32.9+/-26.0), niż grupa stosująca leki rozluźniające mięśnie (55.7+/-28.7). Wyższość akupresury została potwierdzona w badaniu kontrolnym, 6 miesięcy po zakończeniu eksperymentu.

 

Sposób wykonania jest bardzo prosty. Wystarczy wygodnie usiąść i zrelaksować się. Następnie należy okrężnymi ruchami delikatnie masować wyszczególnione punkty (6) przez 30 do 60 sekund.

 

 

1.YINTANG

Znany również jako trzecie oko znajduje się pomiędzy brwiami u szczytu nosa. Masaż tego miejsca nie tylko pomaga zwalczać ból głowy, ale również zmęczenie oczu.

 

2. ZAN ZHU

Zan Zhu to dwa punkty znajdujące się przy podstawie brwi. Masowanie ich pomaga w zwalczaniu bólu związanego z zatokami.

 

3. YINGXIANG

Te punkty znajdują się pod kośćmi policzkowymi, po obu stronach nosa. Masowanie tych miejsc wspomaga zwalczanie bólu związanego ze stresem, napięciem oraz zębami.

 

4. TIAN ZHU

Kolejne punkty to Tian Zhu. Znajdują się one z tyłu głowy, u podstawy czaszki, pomiędzy uszami – po obu stronach kręgosłupa. Masowanie ich zwalcza bóle związane ze zmęczeniem oczu, migreną oraz zatkanym nosem.

 

5. SHUAI GU

Nad uszami znajdują się Shuai Gu, żeby je znaleźć wystarczy wyczuć delikatne wgłębienie w czaszce, znajdujące się powyżej linii włosów nad uszami. Masowanie tego punktu zwalcza klasyczny ból głowy wywołany zmęczeniem i niewyspaniem.

 

6. HE GU

Ostatni punkt to He Gu, nie znajduje się on na głowie, a na dłoni, pomiędzy palcem wskazującym, a kciukiem. Masowanie punktu He Gu zwalcza wszelkiego rodzaju bóle, a szczególną skuteczność wykazuje w walce z bólem głowy oraz sztywnością karku.

 

Wiele osób każdego dnia zmaga się z uporczywymi bólami głowy. Koniecznie podziel się tą naturalną metodą ich zwalczania z rodziną i znajomymi na Facebooku. Każdy powinien ją poznać!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!