Sąsiadka czuła się wiecznie zmęczona ale odkąd przestała jeść te produkty jest wulkanem energii.

Żywności potrzebujemy, aby nasycić ciało składnikami odżywczymi, energią i dobrym nastrojem. Przecież nawet sam posiłek przynosi nam wiele przyjemności. Jednak nie wszystkie produkty służą nam dobrze.  Istnieje wiele znanych potraw, które kradną naszą energię i źle wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.

Oto lista produktów, które kradną energię i dodają nam tylko zbędne kilogramy.

 

 

Bajgle

Jeden średni bajgiel może zawierać od 45 g rafinowanych węglowodanów, które bardzo szybko zamieniają się w zwykły cukier, zwiększając poziom insuliny we krwi. I to jest główna przyczyna prawie każdej choroby przewlekłej, w tym chorób serca i onkologicznych.

 

Napoje na bazie kawy

Mała filiżanka naturalnej kawy jest dość przydatnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Bezpieczna dzienna liczba filiżanek kawy zależy od osobistej tolerancji i ciśnienia krwi.
Jednak wiele napojów kawowych w kawiarniach, automatach i barach zawiera substancje słodzące, syropy i barwniki, które odbierają nam energię, którą powinna dać aromatyczna kawa.
Należy również zrezygnować z kawy rozpuszczalnej i gotowych kaw 3 w 1. Zawierają zbyt wiele syntetycznych dodatków i ogromną dawkę cukru.

 

Napoje gazowane.

Zawiera zbyt dużo cukru i sztucznych substancji słodzących. Na przykład pierwiastek chemiczny aspartam, który jest dość często stosowany jako substytut cukru w ​​napoju dietetycznym, ma około 92 różnych skutków ubocznych wywołanych jego użyciem.
Należą do nich: drgawki, padaczka, cukrzyca, wady wrodzone, zaburzenia emocjonalne, guzy mózgu.
Warto również powiedzieć o niebezpieczeństwach związanych z barwnikami i konserwantami zawartymi w gazowanych napojach. Na przykład kwas fosforowy osłabia zdolność naszego organizmu do wchłaniania wapnia, co prowadzi do zmiękczenia kości, zębów i osteoporozy.

 

Jogurty

Jogurt naturalny według tradycyjnej receptury to prawdziwy magazyn przydatnych probiotyków. Ale przeważnie jogurty sprzedawane w sklepach nie mają przydatnych właściwości, ponieważ w procesie pasteryzacji większość składników odżywczych i różnych cennych enzymów ulega zniszczeniu.
Dlatego wybieraj mądrze, zdrowe naturalne jogurty.

 

Gotowe kanapki, hamburgery i inna żywność uliczna

Przetworzone mięso pełne antybiotyków, które zawiera najczęściej azotyn sodu, glutaminian sodu, syrop kukurydziany, sztuczne aromaty, konserwanty i barwniki. Brak wartości odżywczej – tylko dodatkowa waga i cholesterol.

 

Soki

Musimy uważać niestety także na soki. Mówimy o sokach w kartonie, w kategorii średniej ceny… nie ma w nim już wiele owoców. Większość soków owocowych ze sklepu zawiera cukier, barwniki, syrop kukurydziany i sztuczne aromaty o wysokiej zawartości fruktozy.
Ponadto w opakowanych sokach nie ma ani błonnika, ani przeciwutleniaczy, ani innych składników fitochemicznych całych owoców, które sprzyjają zdrowiu. Dlatego rozpoczęcie dnia od szklanki cukru nie jest dobrą opcją.

 

Chipsy ziemniaczane 

Chipsy ziemniaczane to tylko niezdrowe tłuszcze i rafinowane węglowodany zmieszane z dużą ilością przetworzonego sodu. Nadmierne ich spożywanie prowadzi do zachorowania na raka.

 

Gotowe koktajle

Sklepowe koktajle to po prostu bomba zawierająca dużo cukru. Podobnie jak jogurty z półki sklepowej, są pozbawione dobrych bakterii. Lepiej jest zrobić koktajl w domu.

 

 

To, co jemy, jest kluczem do pozbycia się tłuszczu i podniesienia poziomu energii. Dlatego musisz być bardzo uważny kupując produkty spożywcze w sklepie. Spróbuj jeść mniej przetworzoną żywność a więcej przygotowywać w domu.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!