Czerwone wino i gorzka czekolada naprawdę mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie

Wszyscy doskonale znamy podstawowe zasady zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna, umysłowa i odpowiednia dieta pozwala nam zachować dobre zdrowie, jasność umysłu i młodość. Nie każdy jest zwolennikiem odmawiania sobie drobnych przyjemności, mamy więc dla was dobrą wiadomość.

 

Wino i czekolada może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a nawet dodać nam kilka dodatkowych lat życia.

 

Choć wszyscy słyszeliśmy te pogłoski, tym razem plotka okazał się być prawdą. Związki chemiczne zawarte w winie i czekoladzie poprawiają ogólny stan zdrowia i przyczyniają się do odmładzania komórek.

 

 

Wszystko dzięki związkowi chemicznemu zwanemu resweratrolem, który występuje właśnie w czerwonym winie i gorzkiej czekoladzie.

Niektóre komórki mogą odmładzać się naturalnie, inne z upływem czasu nie radzą sobie już tak dobrze. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Exter wykazało, że resweratrol pomaga starszym komórkom zachowywać się i wyglądać młodziej.

 

Oczywiście mowa tutaj o niewielkich ilościach czerwonego wina, które pomaga reaktywować komórki.

We wszystkim trzeba znaleźć umiar, a wino to z pewnością nie eliksir młodości. Jednak degustacja trunku i kostka gorzej czekolady od czasu do czasu pozytywnie wpływa na zdrowie i poprawia wytrzymałość komórek.

 

 

Naukowcy także wzięli pod uwagę długoterminowe czynniki, które pojawiają się wraz z wiekiem.

Warunki związane z pogarszaniem się kondycji fizycznej u osób starszych również są spowodowane starzeniem się komórek. Jednak ich zdolność do regeneracji może opóźnić zaburzenia zwyrodnieniowe, które są tak powszechne. To z pewnością znacznie mogłoby wpłynąć nie tylko na wygląd, ale także poprawić jakość życia.

 

Resweratrol zmniejsza ryzyko rozwoju demencji, chorób nowotworowych, poprawia pracę serca i reguluje poziom cukru we krwi.

 

Wychodzi więc na to, że czerwone wino i gorzka czekolada może mieć naprawdę pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!