Cierpisz na ból szyi? Ten prosty masaż z wykorzystaniem piłki do tenisa to coś dla Ciebie

Ból szyi może bardzo uprzykrzyć życie. W dodatku nie jest łatwo się go pozbyć. jednak dziś możesz zapomnieć o drogich zabiegach. Wszystko czego potrzebujesz to piłka tenisowa.

 

Ból szyi może mieć wiele przyczyn. Jedną z nich jest z pewnością nieprawidłowa postawa ciała oraz siedzący tryb życia. Zbyt mało ruchu jest przyczyną wielu problemów kostno-stawowych.

Dziś chcieliśmy Wam przedstawić prostą technikę masażu, w której wykorzystuje się piłkę tenisową oraz matę do jogi. Warto przed ćwiczeniami skonsultować z lekarzem czy w naszym przypadku taki masaż można wykonać.

 

1. Umieść piłkę z tyłu głowy.

 

2. Połóż się na podłodze – najlepiej rozłożyć sobie matę do jogi. Upewnij się, że nogi są ugięte tak jak na zdjęciu. Dzięki temu ciężar ciała spoczywa na pośladkach.

 

3. Połóż się tak by oprzeć głowę na piłce. W ten sposób ciężar ciała spowoduje, że piłka będzie masować mięśnie. Ważne jest by w trakcie ćwiczenia głęboko oddychać. Zrelaksuj się i pozwól piłce masować mięśnie. Następnie przesuń piłkę w górę i w dół i powtórz ćwiczenia. Możesz delikatnie przechylić głowę na lewo i na prawo.

 

 

Poniżej zobacz film, na którym zaprezentowana jest ta metoda masażu.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!