Miała duże problemy z bólem pleców, lecz dzięki tym prostym ćwiczeniom teraz nic ją nie boli

Jeśli zmagasz się z bólami pleców mamy dla Ciebie zestaw ćwiczeń, które jeśli będą wykonywane poprawnie pomogą w walce z bólem. W dzisiejszych czasach coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, stąd też coraz więcej ludzi zmaga się z bólem pleców.

 

Aby ich uniknąć bardzo ważna jest profilaktyka. Należy dbać o prawidłowa postawę podczas siedzenia oraz chodzenia. Stres jest jednym z czynników negatywnie wpływających na nasz organizm, dlatego warto zastanowić się jak go wyeliminować z naszego życia. Jeśli to koniecznie warto też wymienić materac, na którym śpimy.

 

Ćwiczenia, które prezentujemy w tym artykule koncentrują się na bólu dolnej części pleców. Wykonane prawidłowo i starannie przyniosą ulgę szybko. Czasami potrzeba regularnych ćwiczeń by poczuć ulgę. Autorzy filmu zalecają by przed wykonaniem ćwiczeń skonsultować się ze swoim lekarzem. U niektórych ludzi mogą występować przeciwwskazania do tych ćwiczeń. Np. urazy lub problemy z krążeniem. Jeśli w trakcie ćwiczeń odczuwasz ból lub dyskomfort przerwij je. Ruchy powinny być staranne i powolne.

 

Aby złagodzić ból wypróbuj te ćwiczenia:

1. Połóż się na brzuchu, następnie unieś głowę i klatkę piersiową opierając się na rękach. Wytrzymaj w tej pozycji 8 sekund. Następnie powtórz.

 

2. Odwróć się na plecy i zegnij kolana, następnie unieś biodra do góry, tak by między kolanami a głowa była linia prosta. Wytrzymaj 5 sekund, następnie powtórz to ćwiczenie.

 

 

3. Następnie leżąc na plecach z ugiętymi kolanami przyciągnij nogi do klatki piersiowej i złap je rękami, wytrzymaj tak 8 sekund

 

następnie powtórz ćwiczenie.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!