7 ćwiczeń, które przekształcą Twoje całe ciało nie do poznania w zaledwie 4 tygodnie

Wystarczą zaledwie 4 tygodnie, aby ujędrnić ciało i zmniejszyć jego obwód. Nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na siłownię i specjalny sprzęt – potrzebujesz jedynie siły woli i 10 minut dziennie.

Zaciekawiona?

1. Deska

Deska jest ćwiczeniem izometrycznym (statycznym), w którym kluczowe jest rawidłowe trzymanie ciała. Postępuj zgodnie z powyższym przykładem: utrzymuj plecy i nogi prosto, bez obwisłości i łuków. Jeśli wykonasz to prawidłowo, będzie działać brzuch, plecy, pośladki, nogi i ramiona. Poprawia także postawę i ogólne napięcie mięśni.

 Daniil Shubin dla BrightSide.me

2. Pompki

Początkowa pozycja to deska z prostymi ramionami. Z tego miejsca opuść się tak głęboko, jak tylko możesz. Upewnij się, że plecy, miednica i nogi tworzą linię prostą. Następnie powoli powróć do początkowej pozycji. To zadanie wpływa na klatkę piersiową, ramiona i mięśnie brzucha.

 Daniil Shubin dla BrightSide.me

3. Ćwiczenia mięśni ud i pośladków

Stań na czworakach i wyciągnij lewą nogę i prawe ramię w linii prostej. Następnie powoli zginaj je i dotknij prawego łokcia do lewego kolana. Wyprostuj się ponownie, a następnie zmień ramię i nogę. Dobre dla mięśni tułowia i bioder. Wzmacnia również większość mięśni pleców, pośladków i talii.

 Daniil Shubin dla BrightSide.me

4. Przysiady

Rozstaw stopy na szerokość ramion, stojąc na całej stopie. Zachowuje się tak, jakbyś miała usiąść na wymyślonym krześle, mając kolana i stopy na tej samej linii, a plecy trzymając prosto. Możesz zachować równowagę, podnosząc ramiona przed siebie. Następnie wróć do początkowej pozycji. Ćwiczenie wzmacnia mięśnie pośladków, ud i kostek.

 Daniil Shubin dla BrightSide.me

5. Ćwiczenia na ABS

Połóż się na plecach z rękami wyciągniętymi nad głową i zgiętymi kolanami. Powoli podnieś swoje górne ciało z ramionami prosto i dotknij swoich palców u nóg. Następnie powoli powróć do początkowej pozycji. Wzmacnia mięśnie i spala tłuszcz.

 Daniil Shubin dla BrightSide.me

6. ABS + pośladki

Podeprzyj się na rękach i stopach, aby poczuć napięcie w plecach. Podnieś jedną nogę tak wysoko, jak tylko możesz, następnie zacznij opuszczać górną część ciała bez podnoszenia drugiej pięty z podłogi. Wzmacnia mięśnie talii, brzucha i pośladków.

 Daniil Shubin dla BrightSide.me

7. Talia

Połóż się twarzą na podłodze ze zgiętymi rękami pod twarzą. Podnieś górną część ciała tak daleko, jak to tylko możliwe. Pozostań w tej pozycji przez sekundę i powoli powróć do początkowej pozycji. Wzmacnia kręgosłup.

 Daniil Shubin dla BrightSide.me

W pierwszym tygodniu wykonuj ćwiczenia minucie każde z 10-sekundową przerwę. W drugim tygodniu wykonuj ćwiczenia każde po trzy minuty z 15-sekundową przerwą. W tygodniu trzecim powtórz schemat z pierwszego, a w czwartym tygodniu z drugiego. Ot, cała filozofia!

Tekst pochodzi z: genialne.to

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!