8 dziwnych, domowych metod, które stosowali nasi dziadkowie na różne dolegliwości.

Dziadkowie zawsze służą pomocą i dobrą radą, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie ich wnucząt. Zaledwie tydzień temu sturlałam się po schodach, a moja babcia przyszła do mnie z pomocą. Kazała mi ugotować jajko i jeszcze gorącym, pocierać spuchniętą kostkę. Może i brzmi dziwnie, ale zadziałało!

Obrzęk ustąpił w ciągu godziny, a następnego ranka czułam się jak okaz zdrowia!
To zdarzenie zainspirowało mnie do sięgnięcia po więcej niesamowitych rozwiązań naszych dziadków.
Oto kilka rad, ze skarbnicy wiedzy naszych dziadków:

 

1. Rodzynki na artretyzm

Zgadza się, trochę pomarszczone, wysuszone owoce, nawet całkiem podobne do naszych staruszków ? Mogą skutecznie złagodzić objawy artretyzmu! Dziadkowie mówią, że wszystko, co musisz zrobić, to zanurzyć złote rodzynki przez noc, w kilku łyżkach ginu. Witaminy z rodzynek, w połączeniu z działaniem przeciwzapalnym jagód jałowca, używanych do wytwarzania ginu, pomogą zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból! To też dobry pretekst do częstszego spożywania pysznego ginu.

 

2. Seler naciowy na nieświeży oddech

Według mojej babci, a może i wielu, seler jest odpowiedzią na problem z nieświeżym oddechem. Nie musisz już dłużej kupować pakietów gumy do żucia, po prostu trzymaj w ustach kawałek selera, dobrze go przeżuj, a nieświeży oddech zniknie.

 

3. Cytryna na ból ucha

To kolejna dziwaczna kombinacja. Najwyraźniej, jeśli wyciśniesz sok z cytryny na ucho i pozwolisz mu wpłynąć do otworu słuchowego, możesz złagodzić problemy z uszami. Sok z cytryny ma na celu stabilizację poziomu pH w uszach, dzięki czemu ból i kłopoty znikną.

 

4. Pokrzywa, jako kuracja na włosy

Fakty są takie, że roślina ta posiada duże ilości białka, wapnia, fosforu, żelaza, magnezu i beta-karotenu oraz witamin A, C, D i B. Wiele z tych witamin i minerałów jest świetnych do wspomagania wzrostu włosów i utrzymania ich w należytej kondycji. Nasze włosy składają się głównie z białka, więc nic dziwnego, że liście pokrzywy mogą sprawić, aby były silne i zdrowe! Wystarczy zagotować czajnik wody, umieścić 4-6 liści pokrzywy w kubku, zalać gorącą wodą i cieszyć się z efektów!
Uwaga: Liście pokrzywy są bogate w krzemionkę, która w dużych ilościach może być szkodliwa, więc nie szalej z ilością naparu!

 

5. Bataty na menopauzę

Bataty zawierają witaminy C oraz A, które pomagają wyrównać poziom hormonów. Posiadają mnóstwo błonnika pokarmowego, który pomaga zmniejszyć poziom cholesterolu i przyspieszyć perstaltykę jelit.

 

6. Oliwki sposobem na chorobę lokomocyjną.

Czy to nie brzmi jak bajka? Otóż, istnieją naukowe dowody dotyczące oliwek, które potwierdzają tę zależność. Oliwki posiadają wysoką zawartość garbników, które pomagają powstrzymać produkcję zbyt dużej ilości śliny. Wszyscy wiemy, że uczucie nadmiernego ślinotoku w ustach, jest obrzydliwe! Więc idź do delikatesu i znajdź sobie pyszne, soczyste oliwki, aby nie przejmować się kolejną podróżą samochodem! Jestem pewna, że dziadkowie na całym świecie byliby dumni.

 

7. Soda oczyszczona, jako środek do leczenia infekcji dróg moczowych

Dziadkowie naprawdę mają odpowiedź na wszystko! Oto kolejna złota rada: dodaj odrobinkę sody do szklanki z wodą. Wypij i poczuj, że objawy znikają w krótkim czasie. Soda oczyszczona rzeczywiście niweluje zakażenia i powoduje, że Twój pęcherz jest bardziej zasadowy, co zapobiega gromadzeniu się szkodliwych bakterii.
Jeśli jednak objawy są bardzo bolesne, to nie zwlekaj i skonsultuj się z lekarzem.

 

8. Suszone morele na niestrawność

Mój dziadek miał w nawyku, spożywanie dokładnie pięciu moreli po obiedzie i mówił, że pomaga mu to w trawieniu jedzenia. Suszone morele są bardzo bogate w błonnik, który pomaga w trawieniu żołądkowym i zapobiega powstawaniu wzdęć. Więc jeśli nie czujesz się zbyt dobrze po posiłkach, włóż garść moreli w usta i kontynuuj swój dzień!

 

9. Ziemniaki na ugryzienia owadów

Surowe ziemniaki zawierają przeciwzapalne składniki i zapobiegają drapaniu, czyli robią dokładnie to, czego potrzebujesz po ukąszeniu przez owada. Wystarczy owinąć surowe plastry ziemniaka w bandaż lub cienką szmatkę, a następnie delikatnie pocierać nim ukąszony obszar przez kilka minut.

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!