12 zapierających dech w piersiach dróg, którymi podróż będzie należała do niezapomnianych.

Niemal codziennie jeździmy gdzieś samochodem. Niestety, nasze podróże często nie mają nic wspólnego z malowniczymi krajobrazami, które możemy zobaczyć na wielu telewizyjnych reklamach. Takie miejsca naprawdę istnieją!

 

Jedno jest pewne… Nie ma nic bardziej relaksującego niż powolna przejażdżka po nieznanych drogach z dala od miasta. Drogi te są cudowne, a brak natłoku samochodów sprawia, że te chwile mogą trwać wiecznie.

Koniecznie obejrzyj poniższą listę zapierających dech w piersiach zdjęć. Kto chciałby się wybrać w podróż tymi drogami?

 

#1 Great Ocean Road, Australia


Malownicza droga o długości 243 kilometrów. Podczas podróży będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki – nie wykluczone również, że spotkasz kangury.

 

#2 Alaska Highway, Kanada


Jeśli uwielbiasz górskie drogi, niedźwiedzie grizzly nie są Ci straszne, a błękitne jeziora sprawiają, że Twoje serce bije mocniej, ta trasa będzie dla Ciebie idealna!

 

#3 Szlak Romantyczny, Niemcy


Uwielbiasz bajecznie zielone tereny wiejskie? Koniecznie udaj się do Niemiec. Ta mitycznie piękna trasa prowadzi przez średniowieczne miasta i kwitnące łąki.

 

#4 Atlantic Ocean Road, Norwegia


Atlantic Ocean Road stanowi dojazd do małych nadbrzeżnych wiosek. Nawiasem mówiąc, ta droga jest najczęściej odwiedzana przez turystów – widoki z niej są wspaniałe.

 

#5 Karakoram Highway, Pakistan


Ta droga to najwyżej położona droga asfaltowa. Łączy ze soba Chiny i Pakistan. Punkt szczytowy drogi znajduje się na granicy tych krajów na wysokości 4800 metrów n.p.m. Wyobrażasz sobie ten widok?

 

#6 North Coast 500, Szkocja


Ta 800 kilometrowa trasa pokaże Ci kawałek szkockiej duszy w postaci bajkowych zamków, plaż i przeróżnych ruin.

 

#7 Ring Road, Islandia


Podróż tą trasą z pewnością będzie należeć do niezapomnianych. Wulkany, fiordy i baseny geotermalne – to wszystko możesz zobaczyć podczas tej niesamowitej wycieczki.

 

#8 Grossglockner High, Austria


Ta trasa prowadzi przez szczyty alpejskie. Na samej górze możesz spotkać piękne orły, które okrążają góry latając po jasnym, błękitnym niebie.

 

#9 Trans-Andean Highway, Chile


Ta wspaniała 335 kilometrowa droga biegnie od Santiago w Chile do miejscowości Mendoza w Argentynie. Nie zapomnij więc zabrać ze sobą paszportu.

 

#10 Blue Ridge Parkway, Wirginia


Na tej trasie nie ma żadnego znaku stop ani świateł drogowych. Idealna dla tych, którzy nie lubią się zatrzymywać. Podczas podróży będziesz miał możliwość podziwiania chociażby pięknej, romantycznej, niebieskiej mgiełki, która w oddali otacza góry.

 

#11 Milford Road (Highway 94), Nowa Zelandia


Piękna Nowa Zelandia nie jest tajemnicą odkąd światło dzienne ujrzała trylogia Władca Pierścieni. Podróż ta trasą uspokoi każdego, a wszystko za sprawą otaczającej, niekończącej się zieleni.

 

#12 Le Passage du Gois, Francja


Zdjęcia w Internecie często przedstawiają tę drogę w przerażający sposób. Ona naprawdę tak wygląda! Ktoś chętny na podróż tą niesamowitą drogą?

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!