Regularne wykonywanie tej prostej pozycji przyniesie ci ulgę w bólu pleców i poprawi krążenie

Nie musisz brać udziału w zajęciach jogi, aby czerpać korzyści zdrowotne z prostej pozycji, a mianowicie trzymania nóg w górze przy ścianie. Takie ćwiczenie zagwarantuje ci zdrowotne profity, a ponadto nie będziesz potrzebował do jego wykonania żadnego specjalistycznego sprzętu.

 

 

Oto kilka zalet wynikających z trzymania nóg w górze:

 

1. Poprawia trawienie


Unoszenie nóg w górę przyczynia się do ruchu w jamie brzusznej, który wspomaga w stymulowaniu jelit. Dzięki temu polepsza się trawienie, a zaparcia znikają. Twój apetyt również może się zwiększyć z powodu lepszej i szybszej eliminacji strawionego pokarmu.

 

2. Poprawia krążenie

Ponieważ unosimy nogi w górę, przepływ krwi wzrasta w stronę górnej części ciała, a dzięki temu zostaje dobrze nasycona tlenem. Układ limfatyczny również zaczyna lepiej pracować. Pomaga to zmniejszyć obrzęk kończyn dolnych i może pomóc w problemach z ciśnieniem krwi.

 

3. Minimalizuje ból


Praca mięśni miednicy pomaga wzmocnić narządy rozrodcze, łagodząc skurcze menstruacyjne i objawy menopauzy. Wykonywanie unoszenia nóg jest również korzystne dla osób cierpiących na artretyzm lub fibromialgię. Skurcze w nogach mogą ustąpić przy regularnym praktykowaniu tego ćwiczenia.

 

4. Zmniejsza stres i niepokój

Relaks podczas leżenia na plecach z podniesionymi nogami pomaga uspokoić umysł. W połączeniu z głębokim oddychaniem, pomaga obniżyć tętno a także spowolnić myśli.

 

5. Rozciąga

Twoje mięśnie łydek, nóg, pleców oraz ścięgna będą się w tej pozycji rozciągać i wzmacniać. Praktykowanie tej pozycji z biegiem czasu uczyni twoje ciało bardziej elastycznym, niwelując napięcie i ból w tych obszarach. Regularne wykonywanie unoszenia nóg może również pomóc w leczeniu przewlekłego bólu pleców.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!