Przekonajcie się, dlaczego warto zawsze spać nago, nawet w zimne noce

Każdy wie, że sen jest źródłem zdrowia, ale warto dodać, że równie ważna jest jakość snu! Pięć godzin mocnego snu daje lepsze efekty niż osiem godzin spędzonych w łóżku na ciągłym budzeniu się.

 

Według specjalistów najzdrowszy i najspokojniejszy sen mają ci, którzy śpią nago! Poniżej znajdziecie pięć dowodów potwierdzających tezę lekarzy.

 

1. Uregulowana temperatura ciała

Podczas snu temperatura ciała znacznie spada i to jest absolutnie konieczne, by dobrze spać! Niska temperatura krwi to znak dla mózgu, że pora spać. Jeśli ubieramy grube piżamy i przykrywamy się kołdrą, nasz mózg nie wie, co robić – spać czy nie spać?

 

2. Sprawniejsze uwalnianie melatoniny

Ten hormon odpowiada za poprawne funkcjonowanie naszego organizmu, szczególnie w kwestii tego, kiedy mamy być aktywni i czujni, a kiedy możemy spokojnie się wyspać. Aby wytworzyć jak najwięcej melatoniny, specjaliści zalecają spać nago w temperaturze nie przekraczającej 21 stopni oraz… w całkowitej ciemności.

 

3. Regulacja poziomu stresu

Kortyzol, czyli hormon stresu, nie może występować w naszym organizmie w nadmiarze, bo zaburza metabolizm. Jeśli w czasie snu jest nam za ciepło, zwiększa się stężenie kortyzolu, więc rano jesteśmy bardzo głodni – i waga szybko idzie w górę. Jesteśmy też bardziej nerwowi i drażliwi.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!