Za pomocą własnych palców możesz oczyścić zatoki. Nie daj się faszerować tabletkami

Nic nie przynosi więcej dyskomfortu i irytacji niż zatkany nos i niedrożne zatoki.
Nawet zwykłe przeziębienie lub alergia mogą powodować zbieranie się wydzieliny w zatokach, a pierwsze, co zazwyczaj robimy, to biegniemy do apteki lub do lekarza po środki zaradcze.

Czasem jednak warto rozważyć zastosowanie naturalniejszych metod leczenia tego problemu. Zadziwiające jest, że używając tylko i wyłącznie palców możesz poradzić sobie z zatkanymi zatokami w bardzo krótkim czasie.

healthyfoodhouse.com

Oto 3 sposoby, na naturalne oczyszczenie zatok:

1. Użyj języka i palców

instagram.com

Akupresura może być naprawdę skuteczna w celu rozluźnienia zatkanych zatok. Punkt, który wymaga pobudzenia znajduje się w jamie ustnej. Przyciśnij język, ułożony na płasko, do podniebienia i jednocześnie naciskaj palcem na obszar między brwiami. Rób to przez 20 sekund i zwolnij nacisk. Po zakończeniu poczujesz śluz przechodzący przez gardło, co oznacza, że technika działa.

2. Masuj brwi

youtube.com

Ta technika działa najlepiej w przypadku górnych zatok i zapchanego nosa. Oprzyj ręce na łokciach i umieść głowę w dłoniach. Palce umieść na początku linii brwi i pochyli się do przodu. Gdy poczujesz delikatny nacisk przesuwaj palcami wzdłuż linii brwi. Uwolnij palce, kiedy poczujesz ulgę.

3. Pocieranie

gutfuerdich.co

Kolejna metoda opiera się na kilku szybkich, pocierających ruchów. Jeśli okaże się to dla Ciebie nieprzyjemne, możesz spróbować innego sposobu. Ułóż dłonie na bokach szyi i trzymaj je w kształcie litery V. Używając pocierającego ruchu masuj szyję, aby pobudzić układ limfatyczny do pracy. Powoduje to uwolnienie płynu i odblokowanie niedrożności.

Zapomnij o drogich lekach i zestawach do irygacji podczas leczenia zatok, a zamiast tego użyj własnych dłoni. Naciskając na właściwe miejsca, pozbędziesz się kłopotu i skutecznie wyczyścisz nos oraz zatoki.

Źródło: gutfuerdich.co | Fotografie: gutfuerdich.co

Tekst pochodzi z: 5mdz.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!