Włożyła zapałki do doniczki. Zobacz dlaczego, a też zaczniesz stosować ten trik.

Zieleń w naszym domu nie tylko poprawia jakość powietrza, ale również nasze samopoczucie. Każdy chciałby mieć piękne i zdrowe rośliny, nie wszyscy jednak pamiętamy o tym, aby regularnie o nie dbać.

 

Zieleń pokojowa pada czasem ofiarą różnych pasożytów, które mogą być niezauważalne. Wtedy nasze kwiaty zaczną więdnąć, a my nawet nie wiemy dlaczego. Najlepszym sposobem, by uchronić je przed groźnymi grzybami, jest zapewnienie optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju.

 

Silne, zdrowe rośliny będą mniej podatne nie tylko na ataki robaków, ale też choroby grzybicze. Sposobem by temu zaradzić są… zapałki.

 

Jeśli widzisz, że twoje okazy zmarniały, weź pudełko zapałek i wetknij kilka z nich główką w dół do doniczki z kwiatem. Pomiędzy zapałkami pozostaw odstępy około 5 cm. Następnie podlewaj roślinę tak jak zwykle to robisz. W ten sposób wzmocnisz odporność swoich roślin. Siarka, która występuje w zapałkach jest grzybobójcza.

 

Po upływie 48 godzin wyjmij zapałki i sprawdź, czy siarka, która była na ich główkach rozpuściła się w ziemi.

 

Tę sztuczkę stosuje wielu amatorów ogrodnictwa na całym świecie. Dzięki temu roślina rośnie ładnie i jest wolna od szkodników, które mogłyby doprowadzić do jej więdnięcia.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!