W samochód osobowy wbiły się ostrza maszyny rolniczej. Auto zatrzymało się w pionie. Kierowcę od śmierci dzieliły milimetry

Niektórzy ludzie mają więcej szczęścia niż rozumu. Tak też było w przypadku kierowcy peugeota 207, który ledwo uszedł cało z poważnego wypadku. A od śmierci dzieliły go dosłownie sekundy…

Sytuacja rozegrała się w gminie Schwarzenau (kraj związkowy w Dolnej Austrii). Kierowca ciągnika miał przyczepioną do pojazdu maszynę rolniczą. W pewnym momencie na skrzyżowaniu wjechał w osobówkę z ogromną siłą. Wydawało się, że obaj kierowcy są bez szans.

Publiée par Freiwillige Feuerwehr Schwarzenau sur Mercredi 10 octobre 2018

Kilka sekund

Strażacy, którzy przybyli na miejsce nie mogli uwierzyć w to co widzą. Samochód osobowy był bardzo uszkodzony. Siła uderzenia była tak ogromna, że peugeot finalnie zatrzymał się w pionie. Z kolei maszyna rolnicza, która była przypięta nadziała się na osobówkę. Metalowe części minęły mężczyznę o włos. Gdyby wbiły się pod innym kątem, kierowca byłby już martwy.

?? Einsatzbericht ?? Hier ist der Bericht vom heutigen…

Publiée par Freiwillige Feuerwehr Schwarzenau sur Mercredi 10 octobre 2018

Strażacy w akcji

Kierowca osobówki jednak utknął w środku auta. Ze względu na zakleszczenie nie można było się do niego dostać. Strażacy musieli skorzystać z narzędzi hydraulicznych, aby uratować mężczyznę. Kierowcę zaraz po tym jak został wyciągnięty z auta skierowano do szpitala na badania.

*** Erfreuliche Nachrichten ***Gerade haben wir erfahren, dass der verletzte Unfalllenker von gestern, das Krankenhaus bereits verlassen konnte!Es grenzt an ein Wunder, dass er nicht schwerer verletzt wurde!Hier noch ein Video der Bergung des PKW mittels Seilwinde!Wir wollen uns auch bei der Freiwillige Feuerwehr Vitis, dem Rotes Kreuz Waidhofen/Thaya und der Polizei Schwarzenau für die Zusammenarbeit an der Unfallstelle bedanken!Danke auch an euch für das positive Feedback ??

Publiée par Freiwillige Feuerwehr Schwarzenau sur Jeudi 11 octobre 2018

Traktor biorący także udział w wypadku, przewrócił się na prawy bok. Kierowcy nic się nie stało.

Publiée par Freiwillige Feuerwehr Schwarzenau sur Mercredi 10 octobre 2018

Źródło: fakt.pl, facebook.com, spiegel.de | Fotografie: facebook.com

Tekst pochodzi z: popularne.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!