Staruszka od 15 lat przychodzi do tego samego sklepu, żeby poczytać. To, co zrobili dla niej pracownicy, na pewno zaimponuje Ci.

W Kijowie doszło do niecodziennej sytuacji. Na dziale z książkami, nikomu nie przeszkadzając, stała sobie starsza pani i czytała. Gdy jednak obok niej stanął inny klient, starsza pani z zawstydzeniem odłożyła książkę i uciekła. Wszyscy wiedzieli, że ta sytuacja powtarza się od 15 lat, aż w końcu ktoś postanowił zadziałać.

 

Jak się okazało, po śmierci męża pani ze zdjęć zmieniła się nie do poznania. Wcześniej prowadziła aktywne życie towarzyskie, zawsze chciała ładnie wyglądać, uwielbiała chodzić do teatru i interesowała się sztuką. Wykształciła dwójkę dzieci, ale pomimo to syn trafił do więzienia, a córka najwyraźniej też podążała złą ścieżką. Jedyną radością samotnej kobiety była literatura, ale nie było jej stać na książki. To dlatego czytała po kryjomu w sklepie.

 

Teraz już nie będzie musiała się ukrywać! Wielu klientów, a także pracowników supermarketu, zgłosiło się do zarządu centrum handlowego z prośbą o możliwość wstawienia zbitej z palet sofy, na której staruszka mogłaby sobie wygodnie czytać. Pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem! Mamy nadzieję, że teraz starsza pani nie będzie wstydzić się tego, że czyta… W końcu po to wstawiono tam sofę! 🙂

 

 

Warto podać dalej tak inspirujący przykład dobroci.

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!