Powstrzymywanie kichania to nie błahostka. Przekonał się o tym pewien mężczyzna

Chyba każdemu z nas zdarzyło, że mimo chęci kichnięcia, powstrzymaliśmy ten naturalny odruch. Niestety, nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Brytyjscy lekarze ostrzegają przed powstrzymywaniem kichania, a historia tego mężczyzny jest doskonałym potwierdzeniem tego stwierdzenia.

Zdaniem specjalistów może to doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, a w niektórych przypadkach nawet do śmierci.

Oświadczenie wystosowano po tym, jak 34-letni Brytyjczyk, blokując naturalny odruch organizmu jakim jest kichnięcie, spowodował rozdarcie tkanki okalającej gardło.

Powstrzymywanie kichania to nie błahostka. Przekonał się o tym pewien mężczyzna
wykop.pl

Lekarze potwierdzają, że takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, ale przestrzegają przed niepotrzebnym powstrzymywanie wylotu powietrza, które z olbrzymią szybkością wydostaje się przez nos. Blokowanie kichania może również przyczynić się do uszkodzenia uszu oraz tworzenia się tętniaków w mózgu. W chwili, gdy doszło do naruszenia tkanki wokół garda, mężczyzna poczuł natychmiastowy ból. Miał problemy z mówieniem i przełykaniem. Natychmiast trafił do szpitala i po tygodniowej kuracji wrócił do zdrowia.

Tekst pochodzi z: 5minutdlazdrowia.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!