Podstępny trik oszustów. Jeśli zobaczysz taki haczyk w toalecie, lepiej z niej nie korzystaj

Jest wiele miejsc, w których czujesz się bezpiecznie np. Twój własny dom, samochód czy ulubiona kawiarnia, ale na pewno do takiego miejsca nie można zaliczyć publicznej toalety.

Korzystanie z łazienki w miejscu publicznym jest dla wielu osób bardzo krępujące, a informacja o której zaraz przeczytasz może być dla Ciebie szokująca.

Okazuje się, że kiedy jesteś w publicznej toalecie i załatwiasz swoje sprawy, ktoś może Cię obserwować

Podstępny trik oszustów. Jeśli zobaczysz taki haczyk w toalecie, lepiej z niej nie korzystajNie od dziś wiadomo, że w łazienka to miejsce, w którym każdy chce zachować prywatność, niestety w dzisiejszych czasach technologia rozwinęła się tak bardzo, że czasami możemy być nieświadomi kiedy czyha na nas niebezpieczeństwo. Oczywiście nowe urządzenia są produkowane aby ułatwić nam codzienne życie, ale niestety nowe gadżety mogą również ułatwiać zadanie przestępcom.

Kryminaliści potrzebują prostego haczyka na odzież, aby Cię podglądać!

W kilku miastach w Ameryce, policjanci rozpoczęli śledztwo w sprawie niewinnie wyglądających, plastikowych haków na ubrania, które tak naprawdę nie są wieszakami na odzież. Okazuje się, że niektóre z nich nie służą tylko do przytrzymania Twojej kurtki czy torebki! Podobne przypadki zdarzyły się także w innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii.

Jak wyglądają podejrzane haczyki?

Podstępny trik oszustów. Jeśli zobaczysz taki haczyk w toalecie, lepiej z niej nie korzystaj
youtube.com
Tradycyjne haczyki mają zazwyczaj tylko jeden uchwyt na ubrania, z kolei te stosowane przez przestępców dwa. To właśnie w nich ukryte są mikro kamery, które nie tylko robią zdjęcia, ale także nagrywają Cię podczas gdy korzystasz z toalety. Dlatego też kiedy wejdziesz do publicznej łazienki lub przymierzalni, sprawdź jak wyglądają haczyki. Jeśli któryś z nich wygląda podejrzanie, natychmiast opuść toaletę.

Podejrzane haczyki łatwo przeoczyć

Wyglądają tradycyjnie, a kiedy wchodzimy do publicznej toalety przeważnie myślimy jak szybko się z niej wydostać, dlatego też nie zwracamy uwagi na to jak wyglądają plastikowe i niewielkie haczyki na odzież. Jednak z racji tego, że mikro kamery są ogólnodostępne i można je kupić za około 10$ w internecie, lepiej dobrze zadbać o swoją prywatność.

Podstępny trik oszustów. Jeśli zobaczysz taki haczyk w toalecie, lepiej z niej nie korzystaj
youtube.com

Niektóre wersja kamer nagrywają nie tylko wideo, ale także audio! W środku haczyka znajdują się kable, mikrofon oraz mini ładowarka, która umożliwia zapisanie dźwięku oraz obrazu przez wiele godzin. Wszystko zostaje uchycone przez niewielki otwór w plastikowym uchwycie.

Zwróć uwagę w jakim miejscu jest umieszczony haczyk

Podstępny trik oszustów. Jeśli zobaczysz taki haczyk w toalecie, lepiej z niej nie korzystaj
youtube.com

Przeważnie haczyki z ukrytymi kamerami umieszczone są na ścianach, w miejscach gdzie nie do końca są one potrzebne. Dodatkowo przyjrzyj się uchwytom czy nie odbija się od nich światło – to może oznaczać, że kamera nagrywa.

Jeśli zobaczysz taki haczyk w publicznej łazience, natychmiast z niej wyjdź i zawiadom odpowiednie służby!

Tekst pochodzi z: popularne.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!