Oto, co zrobić, aby zwiększyć szansę na przeżycie zawału, jeśli nie ma nikogo w pobliżu

Często bywa tak, że ludzie doświadczają ataku serca, gdy są zupełnie sami. Jeśli nagle poczujesz, że twoje serce bije w zły sposób, odczuwasz silny i rozrywający ból w centralnej części klatki piersiowej, który utrudnia oddychanie lub ból promieniujący do obu rąk, karku, żuchwy i pleców, świadczyć to może o zawale.

 

Na szczęście, istnieją zasady, które zwiększają Twoje szanse na przeżycie w tym trudnym momencie.

Jak przetrwać atak serca, jeśli jesteś sam?

Nawet jeśli w momencie zagrażającym życiu nikogo nie ma z Tobą, istnieją zasady, które mogą zwiększyć szanse na ratunek. W tym celu staraj się nie panikować, a nie tracić przytomności. Zaczynaj kaszleć, tak mocno jak potrafisz. Weź głęboki oddech za każdym razem, gdy ponownie zakaszesz. Kaszel musi być głęboki i długi, tak jakbyś chciał pozbyć się czegoś z płuc.

Wdychanie i kaszel muszą być powtarzane co 2 sekundy, bez przerw i opóźnień, aż do momentu przybycia pomocy medycznej.
Głębokie oddechy umożliwiają tlenowi dostanie się do płuc, a kaszel jest rodzajem kompresji. To pomaga sercu w pompowaniu krwi i może spowodować, że znów zacznie krążyć.

 

Kompresja pomoże osiągnąć normalny rytm serca, a w ten sposób ofiara zawału może polepszyć sytuację, przynajmniej do czasu przybycia lekarza. Ta metoda może ocalić Twoje życie!

 

Tekst pochodzi z: 5minutdlazdrowia.pl

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!