Nie zgadniecie, ile kalorii spala się w czasie godzinnej kąpieli w gorącej wodzie.

Wielu z nas – niezależnie od płci – lubi czasem zrelaksować się w wannie wypełnionej gorącą wodą, przy dźwiękach ulubionej muzyki i z daleka od wszelkich problemów. Teraz okazuje się, że według nauki długie kąpiele w pachnącej piance mają dodatkowy plus! Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu w Loughborough.

Nie od dziś wiadomo, że sauna ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i z tego powodu angielscy naukowcy zainteresowali się też gorącymi kąpielami. Poprosili czternastu mężczyzn najpierw o godzinną przejażdżkę rowerem, a potem o godzinną kąpiel w wodzie o temperaturze 40 stopni. Efekt?

Nie od dziś wiadomo, że sauna ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i z tego powod

SOURCE: PIXABAY

Więcej spalonych kalorii przyniosła jazda na rowerze, ale (ku zaskoczeniu badaczy) kąpiel w gorącej wodzie też pozwoliła spalić 130 kalorii, tj. tyle, ile zazwyczaj tracimy w czasie 30-minutowego spaceru. Dzieje się tak dlatego, że wzrasta temperatura ciała.

Więcej spalonych kalorii przyniosła jazda na rowerze, ale (ku zaskoczeniu badacz

SOURCE: PIXABAY

Zdaniem wielu lekarzy „ogrzewanie bierne” – w saunie lub gorącej wodzie – ma świetny wpływ na system immunologiczny, bo zwalcza stany zapalne. Dodatkowo odpoczywając i relaksując się spalamy kalorie… Czego chcieć więcej? 🙂

Zdaniem wielu lekarzy "ogrzewanie bierne" - w saunie lub gorącej wodzie - ma świ

SOURCE: PIXABAY

 

Na pewno znacie kogoś, kto przepada za długimi, gorącymi kąpielami. Podeślijcie mu ten artykuł! 🙂

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!