Myj włosy tylko raz w tygodniu. Będziesz zaskoczona jak poprawi się ich wygląd

Ciągłe korzystanie z prostownicy, suszarki czy lokówki może poważnie nadwyrężyć kondycję naszych włosów. Nawet jeśli jednego dnia zrobimy piękne fale lub loki, na drugi dzień ponownie musimy użyć specjalnego urządzenia do poprawienia naszej fryzury. Gdy jednak pragniemy natychmiastowego efektu, przeważnie myjemy włosy i ponownie je stylizujemy. Takie zabiegi sprawiają, że częściej musimy korzystać z szamponów i odżywek. Pewna kobieta zdecydowała się przetestować dość kontrowersyjną technikę i przez tydzień nie myła włosów.

 

Z codziennego używania szamponu, do mycia głowy raz w tygodniu

Początkowo była do tego sceptycznie nastawiona i zdecydowała się, że odstawi szampon na weekend, lecz z czasem zaczęła wydłużać ten czas o kolejne dni. Twórczyni tej metody przyznaje, że przez kilka pierwszych tygodni jej włosy szybko się przetłuszczały i natychmiast chciała użyć szamponu.

 

Dzień pierwszy: przygotuj włosy na cały tydzień

Jedną z najważniejszych rzeczy jest oduczenie się codziennego mycia głowy. Jeśli zdecydujesz się na mycie głowy raz na tydzień, proces ten musi być bardzo dokładny i skuteczny. Używaj szamponu głęboko oczyszczającego i odżywek. Warto użyć odżywki z nasion, które wygładzą włosy i sprawią, że przez długie dni będą miękkie i gładkie. Po umyciu należy wysuszyć włosy suszarką. Jeśli chcesz uzyskać piękne loki, podziel włosy na dwie części i zawijaj od twarzy.

 

W ciągu tygodnia: mniej znaczy więcej

Wydaje się to sprzeczne z intuicją, ale najlepszym sposobem na utrzymanie idealnej fryzury przez cały tydzień jest użycie jak najmniejszej ilości produktu. Jeśli Twoje włosy zaczynają się lekko przetłuszczać, warto przy nasadzie, spryskać je suchym szamponem. W ten sposób zwiększysz ich objętość i sprawisz, że będą wyglądać na mniej tłuste. Poza tym powstrzymuj się od używania produktów do stylizacji włosów (pianka, lakier etc), które po paru dniach mogą tworzyć brzydką skorupę na twojej głowie. Im mniej produktów, które zaaplikujesz, tym większe jest prawdopodobieństwo, że twoje włosy będą wyglądać lepiej. Przez cały tydzień dbaj o to, by spać z upiętymi włosami, to doda naturalnej objętości.

 

Dzień siódmy: Fale wciąż obecne

Ze względu na to, że przez cały tydzień na twoich włosach nie pojawiły się żadne produkty, będą one bardziej zrelaksowane, a przez to mniej będą się przetłuszczać. Ten proces rozpocznie się dopiero w 6-7 dniu, po umyciu głowy. Włosy są zdrowsze, dodatkowo zużywasz znacznie mniej produktów, co pomaga w oszczędzaniu. Jeśli masz farbowane włosy lub pasemka, kolor wciąż będzie intensywny. Skóra głowy przyzwyczaja się i po kilku miesiącach faktycznie rzadziej się przetłuszcza, dlatego możesz pozwolić sobie na umycie włosów co kilka dni lub nawet po upływie całego tygodnia.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!