Mężczyzna podniósł pusty kubek z ziemi i wrzucił go do kosza, nie spodziewał się, że ludzie dookoła zareagują w taki sposób.

Wiele miast boryka się z problemem śmieci leżących na chodnikach. Często przechodzimy obojętnie obok, narzekając na to, że inni śmiecą. Jednak przecież my też możemy coś z tym zrobić.

 

Władze miasta Lille we Francji postanowiły zwrócić uwagę na ten problem. W filmie nagranym w kwietniu 2015 roku na Place du Theatre położono w pobliżu kosza pusty kubek po kawie. Ukryte kamery czekały na osobę, która go podniesie i wrzuci do kubła. Jednak nie tylko kamery czekały na ten moment. Ponad setka ochotników wraz z trzydziestoma pracownikami miasta również oczekiwała na osobę, która podniesie śmieć i wyrzuci go.

 

W końcu mężczyzna o imieniu Julien podniósł kubek i umieścił go w koszu. Został nagrodzony gromkimi brawa od przechodniów. Co ciekawe władze miasta chciały by osoba, która podniesie kubek i wyrzuci go do kosza była mieszkańcem Lille. Wcześniej kilka osób również to zrobiło, jednak okazywali się turystami, między innymi dziewczynka z Polski, która zwiedzała Lille wraz z rodzicami.
Warto jednak pamiętać na temat przekazu jaki ma to nagranie. To my jesteśmy odpowiedzialni za to jak wyglądają nasze chodniki.

 

 

Nie zapomnij udostępnić dalej!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!