Matka z zaawansowaną demencją odzyskuje pamięć po tym jak jej syn zmienił jej dietę.

Trzy lata temu Mark Hatzer zauważył, że jego 82-letnia matka, Sylwia, zaczyna mieć problemy z pamięcią. Była to pierwsza oznaka tego, co lekarze później zdiagnozowali jako chorobę Alzheimera. Niestety stan Sylwii pogarszał się bardzo szybko. Dodatkowo doszły jeszcze napady epilepsji. Starsza pani musiała być oddana do domu opieki gdyż potrzebowała stałej opieki.

Jej pamięć pogorszyła się do tego stopnia, że nie pamiętała kiedy kto ma urodziny. Później nawet przestała rozpoznawać ludzi. Najgorszą chwilą była dla pana Marka gdy jego własna matka nie poznała go. Zadzwoniła nawet na policję twierdząc, że chce ją porwać. Jak mówi pan Mark gazecie Manchester Evening Post to była najgorsza chwila w jego życiu.

Jej pamięć pogorszyła się do tego stopnia, że nie pamiętała kiedy kto ma urodzin
SOURCE: YOUTUBE

Pan Mark, który z zawodu jest prawnikiem, stwierdził, że leki to za mało. Dlatego przygotował dla mamy specjalną dietę, przygotowaną tak by wspomóc działanie jej mózgu. Dieta jest dość podobna do diety śródziemnomorskiej. W jej skład wchodzą ryby, jagody, truskawki, orzechy włoskie i inne orzechy. Dodatkowo dużo warzyw: brokuły, słodkie ziemniaki. A także zboża, zielona herbata i gorzka czekolada.

Pan Mark, który z zawodu jest prawnikiem, stwierdził, że leki to za mało. Dlateg
SOURCE: YOUTUBE

Bardzo ważną częścią leczenia były również ćwiczenia umysłowe, takie jak rozwiązywanie krzyżówek. Jak wspomina pan Mark: „To nie był cud, który wydarzył się przez noc. To było wiele miesięcy w trakcie których stopniowo wracała jej pamięć o takich rzeczach jak kiedy kto się urodził. Stawała się dawną sobą, bardziej uważna i czuwająca”

Obecnie pani Sylwia jest w domu a jej stan jest zdecydowanie lepszy. To jest świetne jak kochający syn potrafił zatroszczyć się o swoją mamę. Jest to też świetna inspiracja dla wszystkich ludzi, którzy borykają się z demencją. Jak mówi Sue Clark członek organizacji „Alzheimers Society”: „W tej chwili nie ma skutecznego leczenia demencji, które by zapobiegało pogorszaniu się stanu chorego, jednak regularne ćwiczenia, zdrowa dieta i ćwiczenia umysłowe mogą pomóc poprawić stan zdrowia”.

Bardzo ważną częścią leczenia były również ćwiczenia umysłowe, takie jak rozwiąz
SOURCE: YOUTUBE

Źródło: podaj.to

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!