Katarzyna Dowbor zdradza, jak dostać się do programu „Nasz nowy dom”’. Nie sądziłam, że tak to wygląda.

„Nasz nowy dom” to prowadzony przez Katarzynę Dowbor program, który spełnił już wiele marzeń o normalnych warunkach życia rodzin zamieszkujących w zaniedbanych, starych i zniszczonych domach.

 

Żyjące w niedostatku rodziny, zwykle nie mają szans, by pozwolić sobie na gruntowny remont, który kosztuje dziesiątki tysięcy złotych. Dlatego stan budynków pogarsza się, a wraz z nim warunki życia rodzin, często z małymi dziećmi.

 

Zasady kwalifikacji są proste. Pani Katarzyna odsłania kulisy „castingu” do programu:

„Na początek trzeba wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie Telewizji Polsat w zakładce “Nasz nowy dom”. Nie możemy wybrać kogoś, kto nie ma swojego mieszkania, mieszka w lokum gminnym czy służbowym. Zgłoszenie jest później weryfikowane przez produkcję. Jeśli wszystko jest w porządku, ekipa jedzie na wizję lokalną. W ekipie jest nasz szef budowy i architekt, którzy muszą dany dom zakwalifikować do programu. Gdy przyjeżdżamy i na miejscu się okazuje, że dom ma 300 metrów kwadratowych, wyremontować go nie możemy. Mamy określoną kwotę do wydania i gdybyśmy ją przeznaczyli tylko na jeden duży dom, zabrakłoby dla innych.”

 

Jak widać, samo zgłoszenie nie wystarczy. Na miejscu ekipa weryfikuje, czy rodzina rzeczywiście jest w potrzebie i nie jest w stanie sama sobie poradzić poradzić z tak dużym obciążeniem jak remont domu i zakup sprzętów gwarantujący poprawę warunków życia.

„Zwykle wybrana rodzina jest zaskoczona, bo do końca nie wie, czy na pewno przyjadę. Jest moment takiego “wow”, które objawia się albo łzami i przytulaniem, albo konsternacją. Ja muszę się jeszcze zorientować, jaka jest sytuacja rodziny. I dopiero wtedy podejmuję ostateczną decyzję. Prace w jednym domu trwają pięć dni. Ja jestem na miejscu przez cały ten czas, raz na budowie, a raz spełniając inne marzenia gospodarzy.”

 

Pani Kasia zaprzecza pogłoskom, że program jest wyreżyserowany. Bohaterowie są autentyczni, czas trwania remontu i towarzyszące wszystkiemu emocje są prawdziwe. Program cieszy się wielką popularnością, a pieniądze przeznaczone na realizację przynoszą wymierny skutek znajdującym się w potrzebie bohaterom programu.

 

Program “Nasz nowy dom” pomógł już ponad stu rodzinom. Czy uważasz go za wartościowy i potrzebny?

 

Podziel się na facebooku!
[fb_button]

 

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!